Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
29.03.2018 18:33

Slovensko je už 25 rokov riadnym členom Spojeného ústavu jadrových výskumov v Dubne

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová sa zúčastnila v pondelok 26. marca 2018 v ruskej Dubne medzinárodnej konferencie Spojeného ústavu jadrových výskumov (SÚJV) - JINR: 25 years of a new era, v rámci 25. výročia riadneho členstva Slovenskej republiky v SÚJV.

Po prehliadke laboratórií konferenciu otvoril slávnostným príhovorom riaditeľ Spojeného ústavu jadrových výskumov V. A. Matvejev. SÚJV disponuje radom svetovo-uznávaných odborníkov, predovšetkým v oblasti objavovania superťažkých prvkov Mendelejevovej periodickej tabuľky prvkov.

Pozornosť sa venuje aj oblasti výskumov kondenzovaných látok a biologických materiálov pomocou neutrónových zväzkov, celej škále neutrínovej fyziky a výskumov jadrovej hmoty v extrémnych podmienkach v zrážkach ťažkých iónov v budovanom projekte NICA a celej škále teoretických výskumov.

Štátna tajomníčka vo svojom prejave zdôraznila, že je dôležité, aby Slovenská republika ostala riadnym členom medzinárodnej a medzivládnej organizácie SÚJV aj v ďalších rokoch. V rámci medzinárodných mobilít majú slovenskí experti možnosť udržať krok s najnovšími výdobytkami vedy vo svete a svojím pôsobením na univerzitách a výskumných ústavoch v Slovenskej republike odovzdávať skúsenosti vo vedeckých výskumoch novým generáciám.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

12.09.2017 09:08

Zjazd chemikov vo Vysokých Tatrách

Od 11. do 15. septembra 2017 sa v hoteli Bellevue v Starom Smokovci uskutoční 69. zjazd českých a slovenských chemických spoločností – Zjazd chemikov. Hlavným organizátorom zjazdu je Slovenská chemická spoločnosť, spoluorganizá...
02.06.2017 09:30

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR na návšteve PEVŠ

Rektor Paneurópskej vysokej školy prof. Juraj Stern privítal ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej Republiky Petra Plavčana na pôde PEVŠ. Cieľom návštevy bolo priateľské oboznámenie sa so zmenami, ktoré sa na vys...
10.07.2018 21:19

DNI MIKROREGIÓNU HORNÁD OSLÁVILI SVOJE 15 NARODENINY

Blahoželať prišli futbalisti, dychovka, mandolínový súbor, rockeri a folklóristi