Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
04.10.2019 14:30

Slovenský robot pre olympiádu je už takmer hotový!

Tím nadaných slovenských stredoškolákov je ďalším dôkazom toho, že Slovensko je krajinou mnohých mladých talentov. Štvorica chalanov - Adam, Martin, Dávid a Daniel nás už čoskoro budú reprezentovať na ďalšom ročníku prestížnej medzinárodnej robotickej olympiády FIRST Global, ktorý sa uskutoční 24. – 27. októbra v Dubaji. Robot, s ktorým ide slovenský tím zabojovať o výhru, je už takmer hotový, úplne dokončený by mal byť v polovici októbra. Bude plniť úlohy v súťaži, ktorej tohtoročnou globálnou témou je zbavenie oceánov odpadov.

Každý rok sa mladí ľudia vo veku 15 až 18 rokov stretávajú, aby súťažili v konštrukcii, dizajne a programovaní robotov. Olympiády sa zúčastňujú študenti zo všetkých kútov sveta. Aj tento rok sa predstavia jednotlivé tímy z vyše 180 krajín, ktoré splnili podmienky účasti na celosvetovo tretej stredoškolskej robotickej olympiáde – FIRST Global Challenge 2019 v Dubaji.

„Ide o jedinečnú celosvetovú súťaž, ktorá prináša príležitosti spoznať sa s novými ľuďmi a kultúrami. Takúto možnosť človek nedostáva často, nieto ešte na robotickej súťaži," poznamenáva gymnazista Adam, kapitán slovenského tímu.

Robot by mal byť kompletne hotový a pripravený do polovice októbra. Už v utorok 8. októbra sa celý tím vyberie spoločne na veľké podujatie do Košíc, kde sa bude konať trojdňová konferencia SlovakiaTech. Na nej tím stredoškolákov predstaví samotného robota, s ktorým bude reprezentovať našu krajinu v Spojených arabských emirátoch. Naši talentovaní stredoškoláci predvedú, ako funguje a čo bude jeho úlohou. Okrem toho nám porozprávajú, ako sa k súťaži dostali, ako prebieha príprava. Okrem toho vysvetlia, čím je súťaž významná pre Slovensko a v neposlednom rade predstavia aj samotnú výzvu FIRST, ktorá je aj tento rok spojená s globálnou témou zbavenia oceánov odpadov. 

Slovenský tím na ceste do Dubaja podporujú:
Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis, LEAF Academy

 


 

Súvisiace články

15.02.2018 18:20

Školákom sa začnú jarné prázdniny

Od pondelka 19. februára 2018 sa začína pre žiakov základných a stredných škôl obdobie jarných prázdnin. Týždeň oddychu je už tradične rozložený podľa jednotlivých regiónov Slovenska.
10.10.2017 07:01

ZŠ Vajanského v Lučenci má viacero aktivít zameraných na projekty

Aktivity zamerané na rôzne projekty sú jednou z dôležitých oblastí, na ktoré kladú dôraz na Základnej škole (ZŠ) na Vajanského ulici v Lučenci. TASR o tom informovala jej riaditeľka Jana Kamenská, podľa ktorej na škole v minulo...
23.04.2018 20:21

Ďakovné listy ministerky školstva stredoškolským učiteľkám za podporu študentských časopisov

Na 24. ročníku novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero, ktorá sa uskutočnila 20. a 21. apríla vo Zvolene, boli tradične ocenení aj pedagógovia, ktorí dlhodobo a tvorivo podporujú rozvoj školských médií.