Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
25.05.2017 10:52

ŠPÚ bude spolupracovať s Raabe a Expol pedagogika na skvalitňovaní škôl aj učiteľov

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk rokoval so zástupcami Raabe a Expol pedagogika o ďalšej spolupráci v oblasti výchovno-vzdelávacích aktivít pre učiteľov a školy. Hovorili spolu o cieľoch, ktoré ich spájajú v podpore kvalitného vzdelávania prostredníctvom kvalitných učebných materiálov a kvalitných pedagógov.

Foto: Mgr. Dagmar Vanečková

Zhodli sa na tom, že medzi platformy, kde sa dá potenciál výchovno-vzdelávacej práce zlepšovať a skvalitňovať,  sú napríklad medzinárodné odborné konferencie pre učiteľov. Možnosť spolupráce nevylúčili ani v rámci súťažných projektov pre žiakov základných a stredných škôl, zameraných na zlepšenie čitateľskej gramotnosti a rozvoj vedomostí a zručností v prírodovedných predmetoch, napríklad v chémii.

„Naším spoločným dlhodobým cieľom je predovšetkým podpora kvality vzdelávania pedagogických a odborných zamestnancov, podpora kvalitných metodických a didaktických materiálov, pracovných a metodických listov, odborných publikácií pre riaditeľov a učiteľov materských, základných, stredných a základných umeleckých škôl. Naším spoločným základom a východiskom pre všetky kvalitné učebné materiály, ktoré sú kreované v gescii ŠPÚ a takisto Raabe, sú štátne vzdelávacie programy," uviedol po skončení rokovania riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk.   

Zástupcovia spoločnosti Raabe, ktorá je spolu s Veľvyslanectvom  Írskej republiky  a Pedagogickou fakultou Trnavskej univerzity v Trnave organizátorom medzinárodnej odbornej konferencie Učiteľ nie je Google, odovzdali riaditeľovi ŠPÚ pozvanie na 6.ročník tejto prestížnej dvojdňovej konferencie. Medzi bezmála 500 riaditeľov a učiteľov z celého Slovenska, okrem lektorov z Írska, Českej republiky, Nemecka, Švajčiarska a Indonézie, príde 15. júna do Senca aj minister pre odborné vzdelávanie, zručnosti a inovácie Írska John Halligan.

 

Text a foto: Mgr. Dagmar Vanečková

Galéria

Súvisiace články

02.10.2017 10:42

Štartuje siedmy ročník kurzu o zdravom životnom štýle "HRAVO ŽI ZDRAVO"...

Ideme do toho opäť spolu s olympijským víťazom v chôdzi na 50 kilometrov v Rio de Janeiro Matejom Tóthom. Už siedmykrát budeme po celom Slovensku učiť deti zdravému životnému štýlu. Internetový kurz „Hravo ži zdravo“ začína už ...
17.10.2017 18:30

Školy s dobrovoľníkmi z ekologickej súťaže Tatranskí rytieri zrealizovali 3 víťazné projekty

V rámci celoslovenského, environmentálneho projektu Tatranskí rytieri sa na prvých troch víťazných miestach, v kategórii realizovateľný projekt, umiestnili školy ZŠ Rejdová, ŠZŠ Dobšiná a ZŠ Rakovec nad Ondavou. Víťazné školy s...
22.09.2017 15:20

M.LUBYOVÁ: Brusel Slovensku neškrtne eurofondy

Napriek tomu však hrozí, že Slovensko príde o časť z eurofondov na vedu a výskum.