Späť na zoznam
Z domova
Autor: Veronika Trojáková
24.12.2017 10:39

Šťastné a veselé :)

Na tento príhovor som sa tešila zo všetkých najviac. Písať o Vianociach, vianočnej nálade, výzdobe, atmosfére, darčekoch, rodine... magickom období plnom želaní a nádeje. Aaaaach...

Už dlhé roky snívam o takých tých „klasických Vianociach". Keď je všade naokolo sneh a pri prechádzke vás zrazu predbehne dieťa na saniach ťahaných psom. Idylku možno ruší len ten krik rodiča, snažiaceho sa dobehnúť alternatívneho soba na úteku. Zopár rokov sme tu, v hlavnom meste, nemali snehobiele Vianoce. Skôr blato, čľapkanicu, špinavé autá, hluk. Ale aj napriek tomu sa vždy niekde našiel nesmelý, malý, tak trošku sivý snehuliak či odvážne dieťa bobujúce sa na tráve. Nie je to síce podľa mojich predstáv, ale tak to asi v živote chodí. Želáme si ľadové kráľovstvo a dostaneme bahenné kúpele. 

Nie je umením užívať si Vianoce v rozprávkovej krajine, ideálnej rodine a s dokonalým slávnostným menu. Čaro Vianoc je v tom, že aj keď plány nevyšli, aj keď ste sa pohádali, aj keď ste kapra vypustili späť do Dunaja a rezne ste spiekli, aj tak sa na malý okamih zastaví čas a vy si poviete: „No a čo... veď sú Vianoce." 

Vážení naši čitatelia, želám vám tie najkrajšie sviatky plné zázrakov, pohody a nech sa stane čokoľvek, no a čo... 

Súvisiace články

30.12.2017 15:45

Prešov:V Krajskom múzeu si nepočujúci môžu pozrieť prezentáciu v posunkovej reči 

Prešov – Deti s poruchami sluchu si dnes v Krajskom múzeu v Prešove mohli po prvý raz pozrieť, ako funguje nová služba pre nepočujúcich - videosprievodca v posunkovej reči. Vedenie múzea prijalo ponuku občianskeho združenia De...
07.05.2019 09:44

Spevácky zbor slovenských učiteľov získal ďalší významný úspech na medzinárodnej scéne

Dva zlaté diplomy a k tomu hlavná cena pre absolútneho víťaza festivalu. To je bilancia Speváckeho zboru slovenských učiteľov (SZSU) na XIII. ročníku Medzinárodného zborového festivalu Slovakia cantat 2019 v Bratislave.
16.03.2018 14:07

Školský progam EÚ ovocie, zelenina a mlieko na školách využíva 30 miliónov detí

Vyše 30 miliónov detí v krajinách EÚ dostáva v rámci školského programu EÚ mlieko, ovocie a zeleninu. Vyplýva to z najnovších monitorovacích správ školského roku 2016/2017, ktoré vo štvrtok zverejnila Európska komisia (EK).