Späť na zoznam
Z domova
Autor: Veronika Trojáková
24.12.2017 10:39

Šťastné a veselé :)

Na tento príhovor som sa tešila zo všetkých najviac. Písať o Vianociach, vianočnej nálade, výzdobe, atmosfére, darčekoch, rodine... magickom období plnom želaní a nádeje. Aaaaach...

Už dlhé roky snívam o takých tých „klasických Vianociach". Keď je všade naokolo sneh a pri prechádzke vás zrazu predbehne dieťa na saniach ťahaných psom. Idylku možno ruší len ten krik rodiča, snažiaceho sa dobehnúť alternatívneho soba na úteku. Zopár rokov sme tu, v hlavnom meste, nemali snehobiele Vianoce. Skôr blato, čľapkanicu, špinavé autá, hluk. Ale aj napriek tomu sa vždy niekde našiel nesmelý, malý, tak trošku sivý snehuliak či odvážne dieťa bobujúce sa na tráve. Nie je to síce podľa mojich predstáv, ale tak to asi v živote chodí. Želáme si ľadové kráľovstvo a dostaneme bahenné kúpele. 

Nie je umením užívať si Vianoce v rozprávkovej krajine, ideálnej rodine a s dokonalým slávnostným menu. Čaro Vianoc je v tom, že aj keď plány nevyšli, aj keď ste sa pohádali, aj keď ste kapra vypustili späť do Dunaja a rezne ste spiekli, aj tak sa na malý okamih zastaví čas a vy si poviete: „No a čo... veď sú Vianoce." 

Vážení naši čitatelia, želám vám tie najkrajšie sviatky plné zázrakov, pohody a nech sa stane čokoľvek, no a čo... 

Súvisiace články

25.05.2018 09:41

Výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa / riaditeľky školy

Obec Štítnik vyhlásilo výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa školy.
07.03.2019 07:21

OVERTE SI SVOJE KOMPETENCIE V RÁMCI OECD Online testu Vzdelávanie a zručnosti

Zapojte sa do 2. etapy elektronického testovania „PIAAC Online (Vzdelanie a zručnosti Online)“ s cieľom overiť si svoje kompetencie a pomôcť zlepšiť celoživotné vzdelávanie pedagogických zamestnancov na Slovensku.
03.10.2017 09:35

Na podujatí Falling Walls Lab Slovakia prezentovali svoje projekty mladí výskumníci

Za účasti štátnej tajomníčky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľgy Nachtmannovej slávnostne otvorili v piatok 29. septembra 2017 v priestoroch Moyzesovej siene Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratis...