Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
04.02.2018 07:35

Štátny tajomník Peter Krajňák rozdával vysvedčenia

V Spojenej škole sv. Vincenta de Paul v Ružinove odovzdával polročné hodnotenia aj štátny tajomník Peter Krajňák.

Za účasti štátneho tajomníka MŠVVŠ SR Petra Krajňáka sa uskutočnilo odovzdávanie polročného hodnotenia žiakov v dvoch triedach základnej školy v rámci Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v bratislavskom Ružinove.

Výpis klasifikácie prospechu a správania si z jeho rúk prevzalo približne 50 žiakov z tretieho a štvrtého ročníka. Školáci pozitívne prijali interaktívne spoločné posudzovanie výsledkov hodnotenia so zástupcom MŠVVŠ SR, pričom Peter Krajňák ich taktiež povzbudil do ďalšieho štúdia.

V rámci návštevy sa štátny tajomník stretol aj s vedením školy, s ktorým hovoril o viacerých aktuálnych témach v školstve aj z pohľadu perspektívy cirkevného školstva v SR.  Následne sa stretol s pedagogickými zamestnancami celej Spojenej školy, ktorým vyslovil poďakovanie za ich učiteľskú a formačnú prácu pri napĺňaní poslania školy.  

Na záver návštevy školy, na ktorej sa štátny tajomník zúčastnil spolu s riaditeľom svojej kancelárie Miroslavom Osifčinom a poradcom Jánom Herom sa zoznámil s takmer štvrťstoročnou históriou školy nahliadnutím do pestrej a bohatej školskej kroniky. Pri tom ocenil aj spôsob, akým je vedená.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

16.06.2017 08:49

Mediálna výchova je dôležitá, reforma má vytvoriť väčší priestor na prierezové témy

BRATISLAVA - Ministerstvo školstva vníma mediálnu výchovu ako dôležitú tému, ktorá musí byť súčasťou vzdelávania. Pripomína pritom, že školy ju vyučujú ako povinnú prierezovú tému, teda ako súčasť viacerých vzdelávacích oblastí...
24.01.2018 10:59

Spolupráca medzi Právnickou fakultou UK v BA a televíziou TA3

Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave a televízia TA3 podpísali Memorandum o spolupráci
25.07.2017 09:01

Vláda odsúhlasila zvyšovanie platov učiteľov od septembra o šesť percent

BRATISLAVA – Platy učiteľov sa zvýšia od 1. septembra o šesť percent. Príslušné nariadenie vlády dnes odsúhlasila vláda a o výsledku informoval na brífingu premiér Robert Fico (Smer-SD) a minister školstva Peter Plavčan (nomina...