Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
06.10.2017 09:04

Stredoškoláci nazreli do sveta vrcholového manažmentu

Najaktívnejší študenti programov neziskovej organizácie JA Slovensko dnes v Bratislave nazreli do sveta vrcholového manažmentu. Túto príležitosť dostali za umiestnenie sa na popredných priečkach v celoslovenských súťažiach.

Manažéri počas Leaders for a Day (Jeden deň lídrom) strávia so študentom jeden deň. Zároveň takýmto spôsobom získavajú prehľad o svojich potenciálnych zamestnancoch, ich kvalifikácii a zručnostiach.

"Projekt Leaders for a Day otvára študentom dvere k vrcholovým manažérom a umožňuje nahliadnuť do ich bežného pracovného života. Študenti tak majú možnosť bližšie spoznať reálne prostredie firmy a bližšie sa pozrieť na problémy, s ktorými vrcholoví manažéri denno-denne zápasia. To im pomôže vytvoriť si realistický obraz o ich vlastnej budúcnosti a lepšie nastaviť očakávania, s ktorými prichádzajú na trh práce," uviedla predsedníčka Správnej rady JA Slovensko Danica Balážová. Ako dodala, pre ňu osobne bol tento deň plný zaujímavých momentov a užitočnej interakcie so študentom, počas ktorého sa dozvedela aj mnoho nových informácií.

Zdroj: Ja Slovensko, n.o. facebook

Študenti pred stretnutím s lídrami strávili v stredu (4.10.) workshopmi na tému štart podnikania a online marketing. "Stráviť jeden deň v tieni lídra je príležitosťou, ktorá študentom rozšíri ich obzory. Osobne som vďaka tejto skúsenosti zistila, aké veľké spektrum schopností musí ovládať niekto, kto je v riadiacej pozícii. Leaders for a Day boli pre mňa dva dni plné skvelých zážitkov," povedala Alžbeta Bujdošová, študentka Gymnázia na Trebišovskej ulici v Košiciach. 

Nezisková organizácia JA Slovensko je vzdelávacia organizácia, ktorá 25 rokov realizuje v školách ucelenú koncepciu nadštandardného zážitkového vzdelávania. Formuje podnikateľské myslenie a finančnú gramotnosť mladých ľudí a ponúka preventívne riešenia pre ich zamestnanosť. V spolupráci so školami vytvára priaznivé a stimulujúce prostredie pre rozvoj osobných kompetencií študentov a učiteľov v rámci podnikateľského vzdelávania.
 

Zdroj: Ja Slovensko, n.o. facebook

Zdroj: TASR

Súvisiace články

29.10.2017 09:37

Žiakom sa v sobotu začali jesenné prázdniny

BRATISLAVA - Žiakom základných a stredných škôl sa v sobotu začali jesenné prázdniny. Prvým vyučovacím dňom po nich bude štvrtok 2. november. Dá sa však predpokladať, že niektorí riaditelia škôl využijú svoju kompetenciu, a na...
15.11.2017 08:57

NITRA: V bývalých kasárňach možno vznikne centrum popularizácie vedy

NITRA – V areáli bývalých kasární pod Zoborom v Nitre možno vznikne slovenské centrum popularizácie vedy. Usiluje sa o to Archeologický ústav Slovenskej akadémie vied v Nitre v spolupráci s ďalšími inštitúciami. Peniaze chce zí...
27.01.2018 17:00

Krista Bendová pridávala svieži humor ako esenciu aj do rozprávok

Slovenská spisovateľka Krista Bendová sa zaslúžila o rozvoj detskej literatúry, napomohla formovaniu modernej parodizačnej autorskej rozprávky a moderného humoristického žánru. Autorkiným majstrovským kúskom boli Osmijankove ro...