Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
26.10.2017 18:55

Študentský program Erasmus+ bude mať o 200-miliónov eur vyšší rozpočet

BRATISLAVA - Program Erasmus+ bude mať v roku 2018 k dispozícií až 2,7 miliardy eur. Európska komisia dnes zverejnila výzvy na predloženie návrhov na rok 2018 v rámci programu Erasmus+, programu Európskej únie pre mobilitu a spoluprácu v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu. Agentúru SITA o tom informovala Ingrid Ludviková z tlačového oddelenia Európskej komisie v SR.

Oproti roku 2017 sa rozpočet zvýši o 200-miliónov eur, teda o osem percent. „To umožní, aby sa k doterajším deviatim miliónom ľudí, ktorí využili tento program, pridali mnohí ďalší, vrátane tisícov Slovákov. Program umožňuje mladým ľuďom získať nové vedomosti a skúsenosti, zdokonaliť si znalosť cudzích jazykov a lepšie sa uplatniť na pracovnom trhu," uviedol vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Z rozpočtu na program budú financovať napríklad príležitosti na mobilitu pre mladých ľudí, študentov, stážistov či učiteľov, nadnárodné projekty v oblasti športu aj vytvorenie a skvalitnenie partnerstiev organizácií v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy a mládeže s trhom práce. Podobne ako v predchádzajúcich rokoch, prednosť budú mať projekty zamerané na podporu sociálneho začlenenia prostredníctvom vzdelávania a činností v oblasti mládeže a športu.

Program Erasmus+ je pomenovaný podľa svetoznámeho európskeho mysliteľa Erasma Rotterdamského a automaticky sa spája so štúdiom v zahraničí, s cestovaním a životnými skúsenosťami nielen v oblasti univerzitného vzdelávania. Je pokračovateľom programu Erasmus (European Region Action Scheme for the Mobility of University Students) založenom v roku 1987 ako platformy pre výmenu vysokoškolských študentov.

 

SITA

Súvisiace články

09.03.2018 09:40

Poslaním vysokých škôl je výchova v duchu hodnôt demokracie

Poslaním vysokých škôl je podľa Slovenskej rektorskej konferencie výchova v duchu hodnôt demokracie, humanizmu a tolerancie a vedenie študentov k tvorivému, kritickému a nezávislému mysleniu, zdravému sebavedomiu, k národnej h...
13.11.2017 15:52

Slovenskí vedci si prebrali Ceny za vedu a techniku

Bratislava 10. novembra (TASR) - Slovenských vedcov ocenili za prácu a výsledky v oblasti vedy a techniky. Ceny za vedu a techniku im na slávnostnom večere v historickej budove Národnej rady SR v Bratislave vo štvrtok (9.11.) o...
05.10.2017 08:49

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová diskutovala o budúcnosti trhu práce

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová otvorila odborný seminár s názvom „Budúcnosť práce na Slovensku“.