Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
08.05.2018 20:23

U.S. Steel pokračuje v prijímaní absolventov

Dvadsať vybraných študentov Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) v pondelok podpísalo zmluvy o budúcej pracovnej zmluve so zástupcami vedenia spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK), jednej z najväčších hutníckych firiem v strednej Európe.

 Ako informoval hovorca USSK Ján Bača, budúci hutníci, strojári, ekonómovia, energetici či IT špecialisti v minulosti absolvovali firemný program celoročnej stáže v podniku. Pred niekoľkými mesiacmi podobné zmluvy s vedením U. S. Steel Košice podpísalo aj 42 žiakov Strednej odbornej školy Košice - Šaca a Strednej odbornej školy železničnej v Košiciach.

„Ste jedni z najlepších a práve preto sa vám dnes dostáva táto príležitosť. Vítam príležitosť, že vám môžeme ponúknuť dlhú a prosperujúcu kariéru. Verím, že prispejete k úspechu spoločnosti," povedal študentom Scott Buckiso, prezident spoločnosti U. S. Steel Košice. Po dlhšej prestávke U.S. Steel znova prijíma do práce absolventov stredoškolského a vysokoškolského štúdia.

Desať budúcich absolventov TUKE bude zastávať rôzne pozície vo výrobnej sfére v oblasti energetiky, dopravy, spoľahlivosti zariadení, ale tiež v prevádzkach studenej i teplej valcovne. Druhá desiatka nájde uplatnenie vo sfére obchodu a predaja, financií, výskumu a vývoja a takisto v oblasti ľudských zdrojov, či bezpečnosti práce a priemyselnej hygieny. Podmienkou získania zamestnania je však ešte úspešné ukončenie univerzitného štúdia.

Technická univerzita v Košiciach vždy bola a bude inštitúciou, ktorá sa usiluje dať študentom nielen vzdelanie, ale aj komplexný servis a pomôcť im dosiahnuť dobré zamestnanie, ktoré zodpovedá ako ich vzdelaniu, tak i predstavám," uviedol Ervin Lumnitzer, prorektor pre vzdelávanie Technickej univerzity v Košiciach. Ocenil, že spoločnosť U. S. Steel Košice ponúkla študentom možnosť získať skúsenosti z praxe, ale aj možnosť získať pracovné pozície.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

02.05.2017 10:00

Ministerstvo vnútra otvára pomaturitné štúdium pre budúcich policajtov

Bratislava  - Ministerstvo vnútra SR otvára dvojročné pomaturitné štúdium v odbore bezpečnostná služba – základná policajná príprava s možnosťou nástupu už od 18 rokov. Cieľom tohto pilotného projektu je osloviť a pripraviť na ...
03.05.2018 09:05

Tím trnavských žiakov si v Amerike upevnil pozíciu svetovej robotickej špičky

Skupina žiakov z Trnavy s názvom IT-PRO-BESST sa vďaka svojej záľube v stavaní robotov, z populárnych stavebníc LEGO MINDSTORM, prebojovala až na šampionát v americkom Detroite. Spoza oceánu si žiaci Anglicko-slovenskej bilingv...
07.10.2017 18:00

Najvyšší ústavní činitelia SR si uctili hrdinov padlých na Dukle

Prezident SR Andrej Kiska, predseda Národnej rady SR Andrej Danko a premiér SR Robert Fico si pri príležitosti 73. výročia Dňa hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie pri pamätníku na Dukle uctili pamiatku padlých hrdinov jednej...