Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
08.05.2018 20:23

U.S. Steel pokračuje v prijímaní absolventov

Dvadsať vybraných študentov Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) v pondelok podpísalo zmluvy o budúcej pracovnej zmluve so zástupcami vedenia spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK), jednej z najväčších hutníckych firiem v strednej Európe.

 Ako informoval hovorca USSK Ján Bača, budúci hutníci, strojári, ekonómovia, energetici či IT špecialisti v minulosti absolvovali firemný program celoročnej stáže v podniku. Pred niekoľkými mesiacmi podobné zmluvy s vedením U. S. Steel Košice podpísalo aj 42 žiakov Strednej odbornej školy Košice - Šaca a Strednej odbornej školy železničnej v Košiciach.

„Ste jedni z najlepších a práve preto sa vám dnes dostáva táto príležitosť. Vítam príležitosť, že vám môžeme ponúknuť dlhú a prosperujúcu kariéru. Verím, že prispejete k úspechu spoločnosti," povedal študentom Scott Buckiso, prezident spoločnosti U. S. Steel Košice. Po dlhšej prestávke U.S. Steel znova prijíma do práce absolventov stredoškolského a vysokoškolského štúdia.

Desať budúcich absolventov TUKE bude zastávať rôzne pozície vo výrobnej sfére v oblasti energetiky, dopravy, spoľahlivosti zariadení, ale tiež v prevádzkach studenej i teplej valcovne. Druhá desiatka nájde uplatnenie vo sfére obchodu a predaja, financií, výskumu a vývoja a takisto v oblasti ľudských zdrojov, či bezpečnosti práce a priemyselnej hygieny. Podmienkou získania zamestnania je však ešte úspešné ukončenie univerzitného štúdia.

Technická univerzita v Košiciach vždy bola a bude inštitúciou, ktorá sa usiluje dať študentom nielen vzdelanie, ale aj komplexný servis a pomôcť im dosiahnuť dobré zamestnanie, ktoré zodpovedá ako ich vzdelaniu, tak i predstavám," uviedol Ervin Lumnitzer, prorektor pre vzdelávanie Technickej univerzity v Košiciach. Ocenil, že spoločnosť U. S. Steel Košice ponúkla študentom možnosť získať skúsenosti z praxe, ale aj možnosť získať pracovné pozície.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

16.03.2018 14:07

Školský progam EÚ ovocie, zelenina a mlieko na školách využíva 30 miliónov detí

Vyše 30 miliónov detí v krajinách EÚ dostáva v rámci školského programu EÚ mlieko, ovocie a zeleninu. Vyplýva to z najnovších monitorovacích správ školského roku 2016/2017, ktoré vo štvrtok zverejnila Európska komisia (EK).
09.11.2017 15:36

Vláda: Odvolala L. Machalu z funkcie generálneho tajomníka ministerstva...

Bratislava – Lukáš Machala po mesiaci skončil v pozícii generálneho tajomníka ministerstva školstva. Z funkcie ho v stredu odvolala vláda na návrh ministerky školstva Martiny Lubyovej (nominantky SNS). Machalu od štvrtka (9.11....
15.11.2017 15:36

Štúrovo pero 2018

Televízia Markíza, Vydavateľstvo MAFRA Slovakia, Banskobystrický samosprávny kraj – Krajská knižnica Ľudovíta Štúra, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Literárny fond, Nadácia Čisté slovo, Tlačová agentúra Sloven...