Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
08.05.2018 20:23

U.S. Steel pokračuje v prijímaní absolventov

Dvadsať vybraných študentov Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) v pondelok podpísalo zmluvy o budúcej pracovnej zmluve so zástupcami vedenia spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK), jednej z najväčších hutníckych firiem v strednej Európe.

 Ako informoval hovorca USSK Ján Bača, budúci hutníci, strojári, ekonómovia, energetici či IT špecialisti v minulosti absolvovali firemný program celoročnej stáže v podniku. Pred niekoľkými mesiacmi podobné zmluvy s vedením U. S. Steel Košice podpísalo aj 42 žiakov Strednej odbornej školy Košice - Šaca a Strednej odbornej školy železničnej v Košiciach.

„Ste jedni z najlepších a práve preto sa vám dnes dostáva táto príležitosť. Vítam príležitosť, že vám môžeme ponúknuť dlhú a prosperujúcu kariéru. Verím, že prispejete k úspechu spoločnosti," povedal študentom Scott Buckiso, prezident spoločnosti U. S. Steel Košice. Po dlhšej prestávke U.S. Steel znova prijíma do práce absolventov stredoškolského a vysokoškolského štúdia.

Desať budúcich absolventov TUKE bude zastávať rôzne pozície vo výrobnej sfére v oblasti energetiky, dopravy, spoľahlivosti zariadení, ale tiež v prevádzkach studenej i teplej valcovne. Druhá desiatka nájde uplatnenie vo sfére obchodu a predaja, financií, výskumu a vývoja a takisto v oblasti ľudských zdrojov, či bezpečnosti práce a priemyselnej hygieny. Podmienkou získania zamestnania je však ešte úspešné ukončenie univerzitného štúdia.

Technická univerzita v Košiciach vždy bola a bude inštitúciou, ktorá sa usiluje dať študentom nielen vzdelanie, ale aj komplexný servis a pomôcť im dosiahnuť dobré zamestnanie, ktoré zodpovedá ako ich vzdelaniu, tak i predstavám," uviedol Ervin Lumnitzer, prorektor pre vzdelávanie Technickej univerzity v Košiciach. Ocenil, že spoločnosť U. S. Steel Košice ponúkla študentom možnosť získať skúsenosti z praxe, ale aj možnosť získať pracovné pozície.

Zdroj: SITA

Súvisiace články

29.10.2017 09:37

Žiakom sa v sobotu začali jesenné prázdniny

BRATISLAVA - Žiakom základných a stredných škôl sa v sobotu začali jesenné prázdniny. Prvým vyučovacím dňom po nich bude štvrtok 2. november. Dá sa však predpokladať, že niektorí riaditelia škôl využijú svoju kompetenciu, a na...
15.03.2018 12:28

Ako umenie prispieva k lepšiemu vzdelávaniu v školách

Umenie a kreativita môžu pozitívne ovplyvňovať dosiahnuté výsledky žiakov vo vyučovacom procese, ale môžu podporiť aj rozvoj kritického myslenia mladého človeka. To je hlavná idea trojdňového stretnutia delegátov projektu MOKKA...
19.10.2018 09:22

Správa z vesmíru: Prvou Učiteľkou Slovenska je Zuzana Tkáčová!

Učiteľka informatiky na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach to dokázala! Nadšenie a zápal, s akým predstupuje pred svojich študentov, ako aj dosiahnuté výsledky, boli pre odbornú porotu rozhodujúce. Zuzane Tkáčovej ako prv...