Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
20.04.2018 13:56

Uskutočnil sa tretí BEH MEDIKOV Lekárskej fakulty UPJŠ

V stredu 18. apríla 2018 sa uskutočnil tretí ročník Behu medikov mesta Košice v réžii študentov Lekárskej fakulty UPJŠ, pri ktorom spojili študenti radosť z pohybu s myšlienkou pomoci druhým.

Vyzbierané štartovné vo výške bezmála šesťsto eur totiž venovali organizátori Detskej fakultnej nemocnici Košice na spríjemnenie prostredia pre malých pacientov a spestrenie ich voľnočasových aktivít.

Otvorenie akcie sa konalo o 16. hodine pred budovou Lekárskej fakulty UPJŠ a študentov prišla podporiť prodekanka pre študijný program zubné lekárstvo MUDr. Silvia Timková, PhD., ktorá prvému mužovi a prvej žene v cieli venovala poukaz na dentálnu hygienu.

Nenáročnú trať s dĺžkou 3,2 kilometrov vedúcu od Lekárskej fakulty ku Kuzmányho ulici cez Vojenskú a Ondavskú späť na Triedu SNP 1 zvládlo všetkých 182 štartujúcich bežcov, vrátane tých rekreačných. Prvý dobehol do cieľa František Lami, ktorí obhájil svoje vlaňajšie prvenstvo, druhý bol Erik Onofrej a tretia Barbara Chrenková, ktorá bola zároveň prvou ženou.

„Behu sa zúčastnilo 97 žien a 85 mužov, medzi ktorými boli aj zahraniční študenti, pričom sa do akcie zapojili nielen študenti našej fakulty, ale aj iných škôl a dokonca aj stredoškoláci. Bol to dosiaľ najsilnejší ročník, keďže na prvom behu bola účasť 164 a na vlaňajšom 147 bežcov a podarilo sa nám vyzbierať i najviac peňazí - výťažkom stredajšieho behu bolo 595 eur, ktoré sme po skončení podujatia odovzdali primárke Kliniky detí a dorastu UPJŠ LF a DFN MUDr. Eve Sádovej," hovorí študentka 3. ročníka UPJŠ LF Lucia Mihóková, členka Spolku medikov mesta Košice, ktorý podujatie organizoval.

 

 odovzdanie finančného príspevku primárke Sadovej

Víťazi

dve trojice víťazov a další šiesti, ktorí získali vecné ceny

Muži

1.miesto: Lami František (9:09)

2.miesto: Onofrej Erik (10:09)

3.miesto: Varchola Miroslav (10:41)

Ženy

1.miesto: Chrenková Barbara (10:11)

2.miesto: Lamiová Katarína (10:33)

3.miesto: Hajosteková Simona (11:52)

RNDr. Jaroslava Oravcová

PR manažérka

Súvisiace články

10.07.2018 21:19

DNI MIKROREGIÓNU HORNÁD OSLÁVILI SVOJE 15 NARODENINY

Blahoželať prišli futbalisti, dychovka, mandolínový súbor, rockeri a folklóristi
07.05.2019 09:44

Spevácky zbor slovenských učiteľov získal ďalší významný úspech na medzinárodnej scéne

Dva zlaté diplomy a k tomu hlavná cena pre absolútneho víťaza festivalu. To je bilancia Speváckeho zboru slovenských učiteľov (SZSU) na XIII. ročníku Medzinárodného zborového festivalu Slovakia cantat 2019 v Bratislave.
04.12.2019 07:05

Záložky do kníh motivovali k čítaniu kníh vyše 140-tisíc žiakov zo Slovenska a z Česka

Slovenská pedagogická knižnica s vedomím, že záložky do kníh motivujú žiakov, aby rozprávali a premýšľali o zobrazených motívoch, ktoré súvisia s rôznymi literárnymi textami či samotnými knižnými hrdinami, zorganizovala v mesia...