Späť na zoznam
Z domova
Autor: ucn
17.05.2019 10:26

V Banskej Bystrici sa opäť konal festival stredoškolských a vysokoškolských speváckych zborov

Aj pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa konal minulý týždeň už 18. ročník festivalu stredoškolských a vysokoškolských speváckych zborov Akademická Banská Bystrica 2019.

Podujatie organizovala Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici v spolupráci s Mestom Banská Bystrica, Stredoslovenským osvetovým strediskom a Hudobným odborom Matice Slovenskej. 

Na festivale sa zúčastnilo celkovo 11 zborov zo Španielska, Česka, Poľska a Slovenska, pričom ich výkony hodnotila odborná porota v medzinárodnom slovensko-česko-poľsko-maďarskom zložení. 

Najvyššie hodnotenie – zlaté pásmo – dosiahli medzi vysokoškolskými zbormi v kategórii Miešané spevácke zbory Chór akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z poľského mesta Bydgoszcz a Spevácky zbor Pedagogickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe Collegium paedagogicum.   

Spomenutý český spevácky zbor sa taktiež stal absolútnym víťazom festivalu a získal tiež cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

05.10.2017 07:00

Rezort školstva už má finálnu verziu dokumentu Učiace sa Slovensko

Takmer 260 stranový dokument s názvom Učiace sa Slovensko by sa mal stať východiskom pre pripravovanú reformu nášho vzdelávacieho systému od predškolských zariadení až po celoživotné vzdelávanie. Autorský kolektív doň zapracova...
18.09.2018 18:32

Na ministerstvo školstva zavítal nositeľ Nobelovej ceny za fyziku

Laureáta Nobelovej ceny za fyziku a jedného z najvýznamnejších japonských vedcov a výnálezcov v oblasti polovodičových technológií prof. Hiroshiho Amana prijala dnes na pôde rezortu školstva štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová
03.01.2018 17:44

Podiel vysokoškolákov sa zvyšuje, podiel pracovných ponúk pre nich však paradoxne klesá

Slovensko prešlo od zlomového roku 1989 veľkými zmenami. Ukazuje sa, že novinky zasiahli aj vysoké školy. Kým rok po revolúcii prijali verejné univerzity na dennú formu štúdia podľa údajov Centra vedecko-technických informácií ...