Späť na zoznam
Z domova
Autor: ucn
17.05.2019 10:26

V Banskej Bystrici sa opäť konal festival stredoškolských a vysokoškolských speváckych zborov

Aj pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa konal minulý týždeň už 18. ročník festivalu stredoškolských a vysokoškolských speváckych zborov Akademická Banská Bystrica 2019.

Podujatie organizovala Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici v spolupráci s Mestom Banská Bystrica, Stredoslovenským osvetovým strediskom a Hudobným odborom Matice Slovenskej. 

Na festivale sa zúčastnilo celkovo 11 zborov zo Španielska, Česka, Poľska a Slovenska, pričom ich výkony hodnotila odborná porota v medzinárodnom slovensko-česko-poľsko-maďarskom zložení. 

Najvyššie hodnotenie – zlaté pásmo – dosiahli medzi vysokoškolskými zbormi v kategórii Miešané spevácke zbory Chór akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z poľského mesta Bydgoszcz a Spevácky zbor Pedagogickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe Collegium paedagogicum.   

Spomenutý český spevácky zbor sa taktiež stal absolútnym víťazom festivalu a získal tiež cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

07.06.2017 08:53

P. Plavčan uviedol do života novinku autorov metódy Životných máp

Bratislava  - Autori Kamila a Peter Kopsovci, známi vďaka metóde Životných máp (Kops\' Method), predstavili dnes v Bratislave publikáciu Ako sa dohovoriť s tigrom. Tretí titul českých autorov projektívne-diagnostickej metódy, k...
08.07.2018 11:26

Obraz a pieseň Karola Plicku v SNM

Slovenské národné múzeum dňa 10. júla 2018 o 16.00 slávnostne otvorí novú výstavu Karol Plicka. Obraz a Pieseň v sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží 2 v Bratislave.
05.04.2018 09:09

Ministerka školstva Martina Lubyová ocenila našich úspešných paralympionikov

Za 11 získaných medailí, ale aj skvelú reprezentáciu Slovenska dnes ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová ocenila našich úspešných paralympionikov zo Zimných olympijských hier v Pjončangu 2018.