Späť na zoznam
Z domova
Autor: ucn
17.05.2019 10:26

V Banskej Bystrici sa opäť konal festival stredoškolských a vysokoškolských speváckych zborov

Aj pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa konal minulý týždeň už 18. ročník festivalu stredoškolských a vysokoškolských speváckych zborov Akademická Banská Bystrica 2019.

Podujatie organizovala Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici v spolupráci s Mestom Banská Bystrica, Stredoslovenským osvetovým strediskom a Hudobným odborom Matice Slovenskej. 

Na festivale sa zúčastnilo celkovo 11 zborov zo Španielska, Česka, Poľska a Slovenska, pričom ich výkony hodnotila odborná porota v medzinárodnom slovensko-česko-poľsko-maďarskom zložení. 

Najvyššie hodnotenie – zlaté pásmo – dosiahli medzi vysokoškolskými zbormi v kategórii Miešané spevácke zbory Chór akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z poľského mesta Bydgoszcz a Spevácky zbor Pedagogickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe Collegium paedagogicum.   

Spomenutý český spevácky zbor sa taktiež stal absolútnym víťazom festivalu a získal tiež cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

04.10.2017 09:20

ŠPÚ otvoril inovatívne vzdelávanie Interkultúrne vzdelávanie v ZŠ so žiakmi z rómskych komunít

Štátny pedagogický ústav otvoril v priestoroch Matice slovenskej v Martine inovatívne vzdelávanie akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR „Interkultúrne vzdelávanie v ZŠ so žiakmi z rómskych komunít“.
23.03.2018 09:03

V Poprade si uctia pamiatku žien, ktoré ako prvé odviezli do Auschwitzu

Sériou podujatí si od piatka do nedele 25. marca pod Tatrami uctia pamiatku žien, ktoré ako prvé pred 76 rokmi odviezli z popradskej železničnej stanice do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau. Ako prví budú spomínať žiaci ...
30.04.2018 10:00

Slovensko a Indonézia majú záujem rozvíjať spoluprácu v oblasti vzdelávania a vedy

Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová prijala včera veľvyslankyňu Indonézie J. E. Adiyatwidi Adiwoso.