Späť na zoznam
Z domova
Autor: ucn
17.05.2019 10:26

V Banskej Bystrici sa opäť konal festival stredoškolských a vysokoškolských speváckych zborov

Aj pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa konal minulý týždeň už 18. ročník festivalu stredoškolských a vysokoškolských speváckych zborov Akademická Banská Bystrica 2019.

Podujatie organizovala Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici v spolupráci s Mestom Banská Bystrica, Stredoslovenským osvetovým strediskom a Hudobným odborom Matice Slovenskej. 

Na festivale sa zúčastnilo celkovo 11 zborov zo Španielska, Česka, Poľska a Slovenska, pričom ich výkony hodnotila odborná porota v medzinárodnom slovensko-česko-poľsko-maďarskom zložení. 

Najvyššie hodnotenie – zlaté pásmo – dosiahli medzi vysokoškolskými zbormi v kategórii Miešané spevácke zbory Chór akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z poľského mesta Bydgoszcz a Spevácky zbor Pedagogickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe Collegium paedagogicum.   

Spomenutý český spevácky zbor sa taktiež stal absolútnym víťazom festivalu a získal tiež cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

18.10.2017 14:30

BRATISLAVA: Súkromná stredná škola dizajnu oslávi 20-tku výstavou

BRATISLAVA - Dve dekády Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu v Bratislave, ktorá je najdlhšie pôsobiacou umeleckou súkromnou školou na Slovensku, predstaví od štvrtka 19. októbra galéria Slovenského centra dizajnu (SCD) S...
18.05.2020 11:00

Ústne maturity na opravenie priemeru si zvolilo menej ako jedno percento maturantov

Maturanti sa v drvivej väčšine stotožnili s priemernými známkami, ktoré získali za svoje celé štúdium. Vyplýva to z údajov, ktoré Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR získalo z 599 stredných škôl na Slovensku. Ústnu...
16.12.2017 12:35

FYZIKA VŠETKÝMI ZMYSLAMI

Ak sa chcete dozvedieť čo je to zvuk, ako vplýva na človeka a ako sa dá spojiť fyzika a hudba, príďte sa pozrieť na show FYZIKA VŠETKÝMI ZMYSLAMI. Fyzika všetkými zmyslami je voľné pokračovanie fyzikálnej show Fyzika naživo. Pr...