Späť na zoznam
Z domova
Autor: Veronika Trojáková
06.02.2018 14:14

V Prešove pripravujú vyhlásenie najúspešnejších športovcov za rok 2017

Prešovský samosprávny kraj (PSK) pripravuje 7. marca vyhlásenie najúspešnejších športovcov za rok 2017. Už tradične budú ocenené kategórie najúspešnejší športovec PSK, najúspešnejší športovci PSK bez určenia poradia, najúspešnejšie kolektívy dospelých a mládeže, najúspešnejší študenti stredných škôl, najúspešnejšia stredná škola. Informovala o tom hovorkyňa PSK Dáša Jeleňová.

Do hlasovania sa môže zapojiť aj verejnosť, ktorá rozhodne o víťazovi prostredníctvom internetu. „Všetky nominácie i podmienky hlasovania sú zverejnené na webovej stránke samosprávneho kraja www.po-kraj.sk. Uzávierka je 28. februára," upozornila hovorkyňa s tým, že medzi nominovanými športovcami nechýbajú držitelia minuloročných titulov - vodnoslalomári Ladislav a Peter Škantárovci.

Svoje vlaňajšie umiestnenia budú obhajovať aj hádzanár Igor Čupryna, fitneska Stanislava Dolinská, kickboxer Marek Karlík, volejbalista Martin Sopko, silová trojbojárka Jana Vašková i viaceré úspešné družstvá. Sú medzi nimi tradične hádzanári Tatrana Prešov, džudisti MŠK Vranov nad Topľou a volejbalisti z Prešova.

„O ocenenie opätovne zabojujú aj mládežnícke tímy - volejbalisti Slávie Svidník či Tanečný klub Grimmy z Prešova," doplnila Jeleňová.

Vážnymi ašpirantami sú aj horolezec Peter Hámor, ktorý pokoril tzv. Korunu Himalájí a dvojica úspešných členov strieborného tímu na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní v St. Moritzi a čerství olympionici Andreas Žampa a Matej Falat. 

„Spolu bolo nominovaných 43 jednotlivcov, osem kolektívov dospelých a osem mládeže, ktorých navrhli telovýchovné jednoty, športové kluby i verejnosť," dodala hovorkyňa s tým, že najlepších jednotlivcov a kolektívy vyberie komisia na základe určených kritérií. Zložená je z aktívnych športových novinárov, zástupcov PSK i Krajského športového centra v Prešove.

Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov a športových kolektívov PSK za rok 2017 sa uskutoční 7. marca v historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Pôjde už o pätnásty ročník ankety.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

23.04.2019 08:00

Riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk zastupuje SR v kongresovom centre Paasitorni v Helsinkách na konferencii EPAN

Podpora demokratickej kultúry a ľudských práv - školy v akcii je názov konferencie, organizovanej v rámci fínskeho predsedníctva Rady ministrov Rady Európy, ktorá sa koná šestnásteho a sedemnásteho apríla v hlavnom a súčasne n...
22.10.2019 12:42

Rezort školstva vypracoval moderné zásady Flexi stravovania v školských jedálňach

Znižovanie podielu živočíšnych zdrojov bielkovín a tukov i zvyšovanie podielu čerstvej zeleniny a ovocia od regionálnych dodávateľov. To sú hlavné zásady zmien, ktoré v oblasti školského stravovania pripravilo Ministerstvo škol...
11.09.2019 08:19

Reakcia ministerstva školstva na zrušenie súťaže Prvouka 2 Úradom pre verejné obstarávanie

Ministerstvo školstva v apríli 2019 vyhlásilo verejné obstarávanie na učebnicu Prvouka 2. Touto pilotnou súťažou rezort školstva sledoval naplnenie cieľa Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania, konkrétne umožnenie výb...