Späť na zoznam
Z domova
Autor: Veronika Trojáková
06.02.2018 14:14

V Prešove pripravujú vyhlásenie najúspešnejších športovcov za rok 2017

Prešovský samosprávny kraj (PSK) pripravuje 7. marca vyhlásenie najúspešnejších športovcov za rok 2017. Už tradične budú ocenené kategórie najúspešnejší športovec PSK, najúspešnejší športovci PSK bez určenia poradia, najúspešnejšie kolektívy dospelých a mládeže, najúspešnejší študenti stredných škôl, najúspešnejšia stredná škola. Informovala o tom hovorkyňa PSK Dáša Jeleňová.

Do hlasovania sa môže zapojiť aj verejnosť, ktorá rozhodne o víťazovi prostredníctvom internetu. „Všetky nominácie i podmienky hlasovania sú zverejnené na webovej stránke samosprávneho kraja www.po-kraj.sk. Uzávierka je 28. februára," upozornila hovorkyňa s tým, že medzi nominovanými športovcami nechýbajú držitelia minuloročných titulov - vodnoslalomári Ladislav a Peter Škantárovci.

Svoje vlaňajšie umiestnenia budú obhajovať aj hádzanár Igor Čupryna, fitneska Stanislava Dolinská, kickboxer Marek Karlík, volejbalista Martin Sopko, silová trojbojárka Jana Vašková i viaceré úspešné družstvá. Sú medzi nimi tradične hádzanári Tatrana Prešov, džudisti MŠK Vranov nad Topľou a volejbalisti z Prešova.

„O ocenenie opätovne zabojujú aj mládežnícke tímy - volejbalisti Slávie Svidník či Tanečný klub Grimmy z Prešova," doplnila Jeleňová.

Vážnymi ašpirantami sú aj horolezec Peter Hámor, ktorý pokoril tzv. Korunu Himalájí a dvojica úspešných členov strieborného tímu na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní v St. Moritzi a čerství olympionici Andreas Žampa a Matej Falat. 

„Spolu bolo nominovaných 43 jednotlivcov, osem kolektívov dospelých a osem mládeže, ktorých navrhli telovýchovné jednoty, športové kluby i verejnosť," dodala hovorkyňa s tým, že najlepších jednotlivcov a kolektívy vyberie komisia na základe určených kritérií. Zložená je z aktívnych športových novinárov, zástupcov PSK i Krajského športového centra v Prešove.

Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov a športových kolektívov PSK za rok 2017 sa uskutoční 7. marca v historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Pôjde už o pätnásty ročník ankety.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

11.12.2017 15:00

O čokoláde… a nielen na Vianoce

Aj v decembri, ako každý mesiac, sa bude konať Vedecká kaviareň pod názvom Veda v Centre. Tentokrát je pripravený vianočný špeciál, v ktorom sa bude diskutovať o jednej z najväčších lahôdok na svete - o čokoláde.
18.04.2018 18:58

V Bratislave sa koná vedecká konferencia k vzniku Československa

V Pálffyho paláci v Bratislave sa včera začala trojdňová vedecká konferencia k 100. výročiu vzniku prvej Československej republiky pod názvom „Republika Česko - Slovensko: od monarchie k vlastnému štátu; ilúzia verzus realita“...
05.10.2017 17:18

Do materských škôl v Dúbravke chodia čítať rozprvávky seniori

V rámci októbra Mesiaca úcty k starším prichádza mestská časť Bratislava-Dúbravka s novou aktivitou -  s medzigeneračným projektom pod názvom „Do rozprávky“.