Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
29.10.2017 09:37

Žiakom sa v sobotu začali jesenné prázdniny

BRATISLAVA - Žiakom základných a stredných škôl sa v sobotu začali jesenné prázdniny. Prvým vyučovacím dňom po nich bude štvrtok 2. november. Dá sa však predpokladať, že niektorí riaditelia škôl využijú svoju kompetenciu, a na štvrtok a piatok udelia žiakom riaditeľské voľno. Jesenné prázdniny sa tak môžu predĺžiť o ďalšie dva pracovné dni. Tlačovú agentúru SITA o tom informoval hovorca a tajomník rady expertov Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák.

Školský zákon umožňuje riaditeľovi poskytnúť voľno zo závažných dôvodov. Ide najmä o organizačné a prevádzkové dôvody. „Rozhodnutie o udelení riaditeľského voľna nemôže byť iba svojvôľou, ale vecným vyargumentovaním relevantných dôvodov," objasnil v tlačovej správe pre agentúru SITA riaditeľ sekcie rezortných činností Kancelárie ZMOS-u Zdenko Krajčír. Pri takomto rozhodnutí vzniká oznamovacia povinnosť zriaďovateľovi školy a odboru školstva príslušného okresného úradu v sídle kraja. Rodičia sú v takomto prípade v časovom predstihu informovaní o rozhodnutí riaditeľa.

Ďalšie prázdniny budú mať žiaci základných a stredných škôl počas vianočných a novoročných sviatkov, a to od soboty 23. decembra do pondelka 8. januára 2018.

 

SITA

Súvisiace články

06.11.2017 18:15

Výstava „Obraz nepriateľa v propagande počas II. svetovej vojny na Slovensku“ prichádza do Košíc

Katedra histórie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici pozývajú na unikátnu výstavu.
17.06.2018 11:06

Európsky týždeň športu 2018

Buď #BeActive, zapoj sa so školou alebo kolegami do Európskeho týždňa športu a ukáž, že šport ťa baví. Národné športové centrum (NŠC) je aj roku 2018 slovenským koordinátorom Európskeho týždňa športu, unikátnej iniciatívy Európ...
03.08.2017 08:38

ŠPÚ a Ústav politických vied SAV spoločne predstavia osobnosti slovenskej politiky

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk a riaditeľ Ústavu politických vied Slovenskej akadémie vied Miroslav Pekník sa dohodli na spolupráci pri realizácii cyklu Osobnosti slovenskej politiky.