Späť na zoznam
Z domova
Autor: UCN
10.11.2017 12:30

Žlté pokladničky opäť zaplavia Slovensko

V piatok 10. novembra sa v uliciach 450 miest a obcí Slovenska opäť uskutoční pokladničková zbierka Hodiny deťom na podporu jedinečných projektov pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku. V tento deň, ktorý je jedným z kľúčových v rámci 19. ročníka verejnej zbierky Hodina deťom, vyjde do ulíc viac ako 6100 dobrovoľníkov so žltými pokladničkami a maskotom Hugom.

Pokladničková zbierka Hodiny deťom sa od svojho vzniku v roku 2007 stala na Slovensku tradíciou. Dnes sa do nej zapájajú stovky dobrovoľníckych tímov, ktoré v tento deň umožňujú okoloidúcim v uliciach prispieť na dobrú vec ľubovoľnou sumou. V minulom roku ich bolo možné stretnúť vo viac ako 192 mestách a obciach celého Slovenska, v tomto roku ich počet narástol na 450.


"Zbierku v uliciach vnímame každoročne ako určitý symbol projektu Hodina deťom a jeho kľúčových posolstiev, ktorými sú vzájomná pomoc a spájanie ľudí v prospech detí na Slovensku. Naša zbierka je práve o tomto - o dobrovoľníckych tímoch, ktoré každoročne a  za každého počasia prinášajú v deň zbierky k ľuďom žlté pokladničky, je o štedrých darcoch, ktorí do týchto pokladničiek prispievajú, lebo im nie je ľahostajný osud druhých a v neposlednom rade je o deťoch, ktoré potrebujú pomoc. To, že počet dobrovoľníckych tímov, rovnako ako aj počet darcov každým rokov narastá, je pre nás dôkazom, že ľudia tieto posolstvá vnímajú a že takéto podujatia majú zmysel. A my sme za to samozrejme nesmierne vďační," vraví Lucia Jakubíková, manažérka projektu Hodina deťom.

Zbierka, ktorá v tento deň spája celé Slovensko, sa každoročne môže realizovať aj vďaka podpore firemného sektora. Od roku 2012 je generálnym partnerom Hodiny deťom zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorej je vízia tohto projektu mimoriadne blízka.

„Teší nás, že Dôvera môže byť súčasťou zbierky na pomoc deťom už šiestym rokom. Sme rodinnou zdravotnou poisťovňou, skrášľujeme a vynovujeme detské oddelenia po celom Slovensku a stovkám detí každoročne prispievame na nadštandardnú liečbu, ktorú by si inak museli hradiť sami. Partnerstvo s Nadáciou pre deti Slovenska nám umožňuje byť súčasťou ich ďalšieho rozvoja, či už v oblasti zdravia, vzdelávania, bezpečia alebo vzťahov. Prináša široké spektrum pomoci, a preto sme hrdým generálnym partnerom aj Hodiny deťom," hovorí Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Tohtoročná kampaň Hodiny deťom vyvrcholí  televíznou šou plnou zaujímavých a známych hostí v réžii Lukáša Zednikoviča a so scenárom Tomáša Hudáka. Diváci sa na ňu môžu tešiť vo vysielaní verejnoprávnej televízie v sobotu, 16. decembra, so začiatkom o 20.20 hod.
Hodina deťom je celoročná verejná zbierka a najstarší program Nadácie pre deti Slovenska, ktorý od roku 1999 podporuje projekty pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku. Hodina deťom prepája tých, ktorí potrebujú pomoc s tými, ktorí im ju môžu a chcú poskytnúť. Prostredníctvom zbierky sa v priebehu 18 rokov podarilo podporiť už 1 753 projektov. Toto všetko sú aspekty, pre ktoré sa aj herečka Helena Krajčiová aktívne zapája do aktivít Hodiny deťom, od roku 2015 ako jej ambasádorka, a je presvedčená, že: "Čas venovaný deťom je čas, ktorý sa vždy vráti."

Darcom sa môže stať ktokoľvek prispením do žltej pokladničky počas  zbierky v uliciach, alebo celoročne zaslaním sms na číslo 800 v hodnote 4 eur.

 

Text a foto: Zuzana Horváthová Bezecná, MBA

Súvisiace články

16.05.2019 15:35

V Bratislave sa konala už po trinástykrát medzinárodná konferencia pre školské knižnice

V utorok 7. mája 2019 mali školské knižnice už po trinástykrát milú slávnosť. Ich nenahraditeľný význam a prínos pre informačné a dokumentačné zabezpečenie výchovy a vzdelávania všetkých členov školskej komunity bol vyzdvihnutý...
18.03.2018 14:16

Možno posielať nominácie v druhom ročníku Ceny Dionýza Ilkoviča

Najlepší učiteľ, ktorý na základných a stredných školách rozvíja mimoškolskú činnosť v matematike, fyzike, chémii alebo v informatike, získa po druhý raz Cenu Dionýza Ilkoviča. Na ocenenie môžu pedagógov alebo nepedagogických ...
28.12.2017 15:00

TRENČÍN: Duálnemu vzdelávaniu sa v Trenčianskom kraji darí

Žiaci, ktorí sa rozhodnú pre vstup do systému duálneho vzdelávania, majú po skončení štúdia výrazne vyššie šance profesijne sa uplatniť priamo vo firme, kde počas štúdia pracovali, alebo v inej firme podobného zamerania. Agentú...