Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
08.09.2018 23:29

7. ročník Málotriednej olympiády medzi ZŠ Kráľová nad Váhom ( NSK ) a ZŠ Topoľnica ( TSK )

7. ročník Málotriednej olympiády medzi medzi ZŠ Kráľová nad Váhom č.72 (Nitriansky samosprávny kraj) a ZŠ Topoľnica (Trnavský samosprávny kraj) sa tento rok opäť, už po 3. krát uskutočnil v areáli športu a relaxu AQUArea Čierna Voda.

Slniečko od rána krásne svietilo a doprialo tak deťom zažiť netradičný športový deň plný zábavy, športu, oddychu a nových kamarátstiev.

Úvodný príhovor pani riaditeľky ZŠ v Kráľovej nad Váhom Janky Poláčekovej naladil deti do atmosféry športového súťaženia. Slávnostný sľub mladých športovcov reprezentujúcich obe školy bol už tým, čo symbolizuje olympijské hnutie - a to hlavne duch fair play, hľadanie nových priateľstiev a upevnenie už niekoľkoročnej úspešnej spolupráce medzi obidvomi málotriedkami.

V dobrej športovej nálade sa súťažilo v šiestich disciplínach: zbieranie vrchnáčikov, člnkový beh, bočný beh balónom, podliezanie prekážok, hod loptičkou do cieľa a v prenášaní loptičky na polievkovej lyžici.

Po náročných športových výkonoch deti nasledovala jazda na kajakoch, ktorú deti privítali s veľkou radosťou a veľmi sa na ňu tešili.

Všetci malí športovci dostali medailu a obidva tímy športové poháre do svojich zbierok. Po športových výkonoch čakala deti opekačka, nechýbali koláčiky a pagáčiky od šikovných mamičiek, pitný režim a skvelé darčeky.

Toto už tradičné športové podujatie finančne  podporil Nitriansky samosprávny kraj.

Organizátori podujatia - ZŠ Kráľová nad Váhom a Rodičovské združenie pri ZŠ Kráľová nad Váhom ďakujú za podporu aj sponzorom: AQUArea Čierna Voda, Martinus – internetové kníhkupectvo, Peikko Slovakia s.r.o., Menert s.r.o., CURADEN Slovakia s.r.o., COOP Jednota Galanta, Tesco Šaľa, Dôvera, ČSOB poisťovňa, Alex.

Aj vďaka nim sa nám podarilo zorganizovať  pre deti podujatie, ktoré vyčarilo na ich tvárach šťastný úsmev, radosť z pohybu i z nových kamarátstiev. A presne toto bolo našim spoločným neskromným cieľom. 

Veľké poďakovanie patrí aj pani riaditeľke Janke Poláčekovej za perfektnú organizáciu tohto skvelého dňa športu a zábavy, ako aj pani učiteľke Siske Novákovej a pani vychovávateľkám Erike Kocsisovej a Martuške Lackovej.

Ďakujeme aj milému a ochotnému tímu AQUArea Čierna Voda i za darčeky, ktoré deťom venovali.

A v neposlednom rade ďakujeme pani riaditeľke ZŠ v Topoľnici Zuzke Bergendiovej, pani učiteľke Betke Mészárosovej, pani vychovávateľke Editke Divičanovej a deťom zo ZŠ v Topoľnici, že prijali naše pozvanie a už teraz sa tešíme na 8. ročník Málotriednej olympiády.

 

Súvisiace články

21.01.2019 13:08

V zajatí obrovskej periny ...

Sobota 19. január 2019 -  pre niekoho obyčajný víkend. Pre turistov zo ZŠ Májové námestia v Prešove ďalšia výzva spoznávať a obdivovať krásy našej domoviny.
12.12.2017 20:56

Vianočné medovníčky

Atmosféru blížiacich sa Vianoc žiaci 2.A   preniesli do ZŠ s MŠ Komenského v Poprade.