Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Nevädzová 2,Bratislava
24.11.2017 10:36

Animovanie nás baví

Mladý animovaný tvorca

   Rozprávkový svet animácií a filmov je pre deti či dospelých plný fantázie, kde prežívajú príbehy reálneho sveta tak trochu inak. Ale vytvoriť takýto film je mágia, ktorá zahŕňa množstvo nápadov, fantázie, štipku odvahy, veľkú hrsť trpezlivosti a spolupráce. Za každou sekundou, či minútou animovaného filmu je množstvo práce a pri jeho vzniku spolupracuje zanietení tím ľudí. 
 

Na našej škole takýto tím mladých tvorcov a animátorov nájdeme v 9. A triede. Svoju šikovnosť už prezentovali vo svojich hraných školských filmoch o Ľudovítovi Štúrovi, Márii Terézii, či animovaných filmoch o bezpečnosti a doprave na cestách. 
Možnosť novej výzvy prišla pre nich po vyhlásení celoslovenskej súťaže – „Mladý animovaný tvorca", ktorú organizuje  SEA - Agentúra pre vzdelanie a vedu v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia.
   

 Na začiatku celého projektu bol nápad, ktorý postupne nadobúdal reálnejšie kontúry. Výber témy bol pre žiakov jednoznačný: „Bezpečnosť a doprava." Každodenná realita na cestách, množstvo áut a dôležitá úloha bezpečnostných zložiek pri záchrane ľudských životov, to boli hlavné leitmotívy tohto animovaného príbehu.
 

 Po napísaní scenára si žiaci rozdelili úlohy. Jeden sa stal režisérom, fotografom a editorom. Pozorovať ich spoluprácu bol ozajstný zážitok. Po náročnom začiatku, tvorivom priebehu, sme sa blížili do finále, na konci ktorého uzrel svetlo sveta ich filmový príbeh s názvom „Vždy opatrne", ktorý bol ocenený 1. miestom.  O tento fantastický úspech sa zaslúžili žiaci z 9.A Andrej Lago, Patrik Nagy, Marko Štajgár a Jakub Vodrážka
   

  Vďaka všestrannej podpore zo stany školy, vyučujúcej informatiky Mgr. A. Tkáčovej sa môžu žiaci zo ZŠ  Nevädzová 2 v Bratislave venovať svojim záľubám.
 

Súvisiace články

13.12.2017 20:57

Zážitok – silný motivačný prvok

Už J.A.Komenský zdôrazňoval: „Skoršie je to, čo vnímame zmyslami, než to, čo chápeme rozumom, pretože nič nemôžeme porozumieť, čo nebolo prv v zmysloch.“ (Komenský 1992, s.53)
18.01.2018 21:30

Venované opusteným zvieratkám

   Už pred Vianocami sa žiaci ZŠ s MŠ na ulici Komenského v Poprade  rozhodli, že usporiadajú zbierku pre opustené zvieratká v mestskom útulku v Poprade.
06.12.2017 13:09

„Červené stužky“ v ZŠ v Marcelovej

Základná škola Cesta na vŕšku 1, Marcelová sa v školskom roku 2017/2018 druhýkrát zapojila do celoslovenskej kampane „Červené stužky” s cieľom podporiť zdravý životný štýl žiakov, vplývať na ich postoj k vlastnému zdraviu, zdra...