Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
09.12.2019 21:44

Decembrové aktivity na ZŠ Kráľová nad Váhom č. 72

Mesiac december sa aj na Základnej škole č. 72 v Kráľovej nad Váhom niesol v znamení adventu, dobročinnosti a očakávania najkrajších sviatkov v roku – Vianoc.

V tomto roku sa naša škola po prvý krát úspešne zapojila do celoslovenskej zbierky pre seniorov „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?"  Deti a ich rodičia spolu s pani učiteľkami pripravili  celkom 27 krabíc s maličkosťami, ktoré určite potešia tieto Vianoce niekoho, kto nečaká od nikoho darček. Krabice s darčekmi prišiel vyzdvihnúť p.  Róbert Andráši a poputovali do Domova dôchodcov v Šali. Veríme, že sme potešili babičky a deduškov a aj vďaka  nám sme im vrátili do životov kúsok Vianoc.

6. decembra zavítal do školy Mikuláš aj so svojím bratom.  A keďže do našej školy chodia len samé dobré a poslušné deti, potešil ich balíčkom so sladkosťami a ovocím.

Vianočná akadémia sa konala v kultúrnom dome 9. decembra. Sála bola plná, program rôznorodý.  Naše deti program dlho nacvičovali a pani učiteľky venovali príprave veľa času. A bolo to naozaj vidieť. Krásne tance  dievčat i chlapcov, nádherné kostýmy, milé vianočné básničky v podaní našich prvákov... Rodičia a aj ostatní hostia boli spokojní, v sále bolo cítiť dobrú náladu, ktorú dopĺňal mohutný potlesk a úsmevy publika.

Vianočný čas je aj časom bilancovania. Pri tejto príležitosti by som sa  v mene všetkých rodičov chcela poďakovať pedagogickému kolektívu pod vedením pani riaditeľky Janky Cimerman  za ich celoročnú pedagogickú  prácu, množstvo mimoškolských aktivít, výletov a kopec zážitkov  o ktoré naše deti v tomto roku obohatili.

Dovoľte mi želať Vám krásne vianočné sviatky. Prežite podmanivú vianočnú atmosféru umocnenú láskou, šťastím, pokojom a nádejou. 

V novom roku Vám prajeme, aby ste mali v sebe dostatok síl zabudnúť na všetko zlé, čo Vás  v tomto starom roku postretlo, aby ste mali  zmysel pre radosť z malých i veľkých vecí života, veľa ľudskej iskry, lásky na rozdávanie i potešenie z najbližších a ľudí blízkych vášmu srdcu.

Vykročme spolu do roku 2020 tou správnou nohou!

                                                                                                                 za rodičov Ing. Lívia Szabóová

Súvisiace články

07.04.2017 17:27

Patrik Herman navštívil prešovské nadané deti

Vďaka zaujímavému projektu celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným - „O televízii“, mohli nadaní školáci z Prešova spoznať unikátnu Osobnosť televíznej publicistiky, ktorou nebol nik iný, ako Patrik Herman ( v televízii od ...
13.12.2017 21:54

V „krajine úsmevov“ ostal aj kúsok Koškoviec a Sniny

Úžasný zážitok v krajine úsmevov.
15.06.2017 06:15

Trnavská škola medzi celoslovenskou špičkou

TRNAVA -  Slovenskí žiaci 9. ročníka sa opäť podrobili testovaniu, ktoré preverilo ich vedomosti z matematiky, slovenského jazyka a literatúry. V Trnavskom kraji už štvrtý rok patrí prvá priečka z oboch predmetov Súkromnej zákl...