Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
27.09.2017 20:22

Deti zo ZŠ v Kráľovej nad Váhom medzi vojakmi

V dňoch 25. – 29. septembra 2017 prebieha v SR Medzinárodné vojenské cvičenie: Blonde Avalanche 2017.

Vojenské cvičenie je rozložené na dve časti. Jedna časť sa konala v Liptovskom Mikuláši, kde prebehol výcvik veliteľstiev na simulačných technológiách. Druhá časť prebieha v Kráľovej nad Váhom, kde sa koná výcvik vojsk priamo v teréne. Medzinárodného cvičenia sa zúčastňujú vojaci nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, Rumunska a Ukrajiny. Tento rok doplnili výcvik ako sekundárni cvičiaci aj príslušníci armád USA a Rakúska.

27. septembra sa  v priestoroch výcvikového strediska v Kráľovej nad Váhom konali ukážky pre verejnosť, kde samozrejme nemohli chýbať ani deti zo Základnej školy v Kráľovej nad Váhom. Deti tu dnes mohli vidieť záchranu ľudí z domu unášaného povodňovou vlnou, ktorých spozoroval vrtuľník. Následne boli ľudia v núdzi naložení do člna a odvezení na  ošetrenie do stanice červeného kríža.

Nasledovala  ukážka dokončenia  stavby pontónového mosta, ako aj položenie tankového mosta. Nechýbala ani úpravovňa vody, ukážky prác rámovej píly, či stavba nízkovodného dreveného mostu. Veľký záujem u detí vyvolali aj ukážky vojenskej a hasičskej techniky.

Povolanie profesionálneho vojaka náročné a zodpovedné. Ďakujeme pani riaditeľke Janke Poláčekovej, že aj takouto formou umožnila našim deťom spoznať ich prácu.

Súvisiace články

06.11.2018 16:01

Noc v školskej knižnici – Skutočne vidíme len srdcom

„Len srdcom vidí človek správne, to podstatné je očiam neviditeľné.“ Dovolím si citovať známeho spisovateľa Antoine de Saint-Exupéryho, pretože práve táto myšlienka inšpirovala učiteľov na Základnej škole Cesta na vŕšku 1 Marc...
23.05.2019 14:36

Beh víťazstva

8. máj je vyhlásený za Deň víťazstva nad fašizmom. V Základnej škole v Zalužiciach už niekoľko rokov organizujú Beh víťazstva, ktorého sa zúčastňujú žiaci tretieho až deviateho ročníka. Je pripomienkou víťazstva nad hrôzami voj...
12.11.2017 15:56

Piataci na exkurzii v Kysuckej knižnici a Archíve v Čadci

Po našej návšteve v Mestskej knižnici v KNM sme sa rozhodli, že chceme spoznať aj ďalšiu knižnicu.