Späť na zoznam
Základné školy
Autor: ZŠ SSV, Skuteckého 8, Banská Bystrica
05.11.2019 10:42

Jesenné slávnosti

Pod týmto názvom každoročne organizujeme tvorivé pracovné popoludnie, kedy sa stretávame žiaci, učitelia, rodičia a starí rodičia v príjemnej atmosfére u nás v škole a spoločne vytvárame malé dielka z jesenných prírodnín.

Najväčšej obľube sa teší vyrezávanie tekvíc. Nechýba nám ani občerstvenie, ktoré nám pripravujú naše pani kuchárky a šikovné maminky. Starších žiakov, ale i tých malých veľmi baví obliecť sa za rôzne strašidlá, pretože sa na hodinách anglického jazyka učia o pôvodne keltskom sviatku Haloween. 

Aj tento rok sme si vzali niekoľko gaštanov z našej zbierky pre lesnú zver a vytvorili sme rôzne gaštanové postavičky a zvieratká. Hádam nám to lesná zver prepáči, pretože sme tohto roku pre zvieratká nazbierali až 2 333 kg. Oceňujú to každoročne najmä členovia Poľovníckeho združenia v Podlaviciach.

Veľký záujem bol aj pri výrobkoch z drôtu, listov a papiera. Vo väčšine tried a v školskej jedálni bola nejaká tvorivá dielnička. Rodičia sa zrazu odpútali od každodenných starostí a užívali si úžasné chvíle spolu so svojím dieťaťom. Niektorí sa podelili aj so svojím umením a ukázali nám, čo dokážu ich šikovné ruky.

Teší nás, že každým rokom je nás viac a naozaj si spoločné chvíle užívame. Perfektnou bodkou za naším tvorením sú vystavené rozsvietené tekvice na oknách našej školy po zotmení. Pri budove sa pristavujú s úžasom všetci okoloidúci po Skuteckého ulici v Banskej Bystrici.  Z našich jesenných  slávností sa pomaly stáva krásna tradícia.

                                                   Mgr. Katarína Števčinová ZŠ SSV, Skuteckého 8 Banská Bystrica
 

Súvisiace články

15.01.2019 18:23

Spomienkový kalendár 2019 - Turisti a novinári v akcii

Zhodnotením činnosti turistických krúžkov a novinárskeho krúžku zavŕšili vedúce a žiaci svoju činnosť v roku 2018 vydaním spomienkového kalendára na rok 2019.
28.01.2018 17:55

Šaliansky Maťo už po dvadsiaty krát v Poprade

  Dňa 17. januára sa v reprezentačných priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade konal jubilejný 20. ročník  súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko.