Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
12.09.2017 18:15

Konal sa 6. ročník Málotriednej olympiády medzi ZŠ Kráľová nad Váhom (NSK) a ZŠ Topoľnica (TSK)

Dňa 8. septembra 2017 sa v areáli športu a relaxu AQUArea Čierna Voda konal už 6. ročník málotriednej olympiády medzi ZŠ Kráľová nad Váhom (Nitriansky samosprávny kraj) a ZŠ Topoľnica (Trnavský samosprávny kraj).

V olympijské ráno nás najprv prekvapila nepríjemná hmla, ale neskôr slniečko krásne zasvietilo a doprialo tak deťom zažiť netradičný  športový deň plný skvelej zábavy a prekvapení.

Úvodný príhovor pani riaditeľky ZŠ v Kráľovej nad Váhom Janky Poláčekovej naladil deti do atmosféry športového zápolenia  a slávnostný sľub mladých športovcov reprezentujúcich obe školy bol už tým, čo symbolizuje olympijské hnutie  - a to hlavne duch fair play, hľadanie nových priateľstiev a prehĺbenie už niekoľkoročnej výbornej spolupráce medzi obidvomi málotriedkami.

Tarzánia – opičia dráha bola určená všetkým tým, ktorý si chceli užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok.

Nasledovala jazda na kajakoch. Väčšina detí si do kajakov nesadala prvý krát a odvaha nikomu z nich rozhodne nechýbala. V dobrej športovej nálade prebiehali i zaujímavé športové súťažné úlohy.

Všetci malí športovci dostali medailu a obidva tímy športové poháre do svojich zbierok. Po športových výkonoch si deti pochutili na chutných langošoch.

Toto už tradičné športové podujatie finančne podporil Nitriansky samosprávny kraj.

Organizátori podujatia -  ZŠ Kráľová nad  Váhom a Rodičovské združenie pri ZŠ  Kráľová nad Váhom ďalej ďakujú za podporu aj sponzorom: Menert s.r.o., , Peikko Slovakia s.r.o., Autoprofit Galanta,  Chupa Chups, CURADEN Slovakia s.r.o., lekáreň Dr. Max, COOP Jednota Galanta, Tesco Šaľa, Martinus – internetové kníhkupectvo a I.D.C. Holding, a.s. Sereď.

 Aj vďaka nim sa nám podarilo pre deti usporiadať športové podujatie, ktoré vyčarilo sa tvárach detí veselý úsmev, radosť z pohybu a nových kamarátstiev. A presne toto bolo našim neskromným cieľom.

Naše veľké poďakovanie patrí aj pani riaditeľke ZŠ Janke Poláčekovej za perfektnú organizáciu tohto skvelého dňa športu a zábavy ako aj pani učiteľke Siske Novákovej a pani vychovávateľkám Erike Kocsisovej a Martuške Lackovej.

Ďakujeme aj pánovi starosti našej obce F. Bergendimu, že osobne prišiel podporiť svojich malých športovcov.

Ďakujeme aj  milému a ochotnému tímu AQUArea Čierna Voda.

A v neposlednom rade ďakujeme pani riaditeľke Zuzane Bergendiovej a deťom zo ZŠ v Topoľnici,  že prijali naše pozvanie a už sa tešíme na spoločný 7. ročník Málotriednej olympiády.

 

Súvisiace články

09.04.2018 10:08

Poznávame Prešov a jeho okolie prostredníctvom matematiky a informatiky ...

Pod vedením vyučujúcej matematiky – J. Šoltésovej a vyučujúcej informatiky J. Palšovej žiaci využili medzipredmetové vzťahy, ktorých výsledkom je kalendár, ktorý nielen poučí, má praktické využitie,  ale aj ukáže, že žiaci sú t...
06.11.2018 15:28

Marcelovská škola v pohybe

Tohoročné jesenné počasie je naozaj čarovné. Prekrásne slnečné dni lákajú všetkých , aby čo najviac času trávili na čerstvom vzduchu, športovali a stretávali sa vo veselej spoločnosti. Aj Základná škola Cesta na vŕšku 1 z Ma...
20.10.2017 08:02

Jazykovo – športové dopoludnie FIT CUP

...keď sa um spojí s pohybom...