Späť na zoznam
Základné školy
Autor: ZŠ Májové námestie, Prešov
09.12.2019 14:20

Májovkári pomáhajú mamám

Prišiel predvianočný čas, čas, kedy sa človek zamýšľa čoraz častejšie nad dobrom a láskou. Túži v túto chvíľu pomáhať a urobiť niečo dobré. Tak sa zrodila jednoduchá myšlienka na ZŠ Májové námestie. Pomôcť niekomu, kto pomoc naozaj potrebuje.

Prišiel predvianočný čas, čas, kedy sa človek zamýšľa čoraz častejšie nad dobrom a láskou. Túži v túto chvíľu pomáhať a urobiť niečo dobré. Tak sa zrodila jednoduchá myšlienka na ZŠ Májové námestie. Pomôcť niekomu, kto pomoc naozaj potrebuje. No sami by sme nevedeli, na koho sa máme obrátiť. Tak, za pomoci pani Doležalovej a O.Z. Sociálny Prešov sme pomohli mamám v núdzi: Mymamy. Žiaci IV.C za pomoci pani učiteľky Z. Bartošíkovej pripravili plagát, ktorým vysvetlili celú myšlienku. Tá bola veľmi jednoduchá. Pomôcť mamám v núdzi.

Žiacky parlament pod vedením p. uč. J. Palšovej a predsedníčky Petry oboznámil žiakov v triedach s danou myšlienkou. Sofia a Lilianka zo IV.C sa prihovorili žiakom aj prostredníctvom rozhlasu. Výzva bola jednoduchá. Priniesť jednu dlhotrvácnu potravinu, sladkosť, drogériu či malú drobnosť na pohladenie duše. Myšlienka spojila na krátky čas celú školu. 

Výsledok prekvapil učiteľov, ale aj žiakov. Dobrosrdečnosť rodičov, učiteľov, ale aj ostatných zamestnanom školy bola nádherná. Rodičia prichádzali so žiakmi do školy, aby im pomohli priniesť ťažké tašky potravín. Zbierka sa každým dňom rozrastala a lákala pohľady okoloidúcich. Zapojil sa každý, kto mohol.

Najviac sme sa tešili na dnešný deň 5.12., keď prišli mamy, pre ktoré sme to všetko robili. Radosť v očiach žiakov bola nádherná. Pomáhali nosiť potraviny do áut a pocit, ktorý mali v srdci bol neopísateľný. Sme presvedčení, že naše motto: „Veď pomáhať je krásne" sa naplnilo a povzbudilo k ďalším dobrým myšlienkam na našej škole.

Text a foto: Katarína Šoltisová

Súvisiace články

25.10.2019 09:12

Svetový deň výživy

V mesiaci október si už tradične pripomíname "Svetový deň výživy". My sme si tento deň pripomenuli v stredu 16.10. 2019 a to prostredníctvom našich žiakov 1. stupňa, ktorí mali v tento deň za úlohu priniesť do školy ovocie, zel...
01.04.2020 23:50

Finále Logickej olympiády sa ruší, uskutoční sa v októbri

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným ruší finálové kolo Logickej olympiády. Finále sa malo uskutočniť v apríli na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.
17.06.2018 19:37

Čarovné okamihy

Ach, tá dnešná mládež! Veď tá dnes nevie nič iné len chytiť mobil do ruky. Čo tak knihu? Ani za svet! No ale pozor! Naše deti to však dokázali. Našli si miesto vo svojom voľnom čase a prežili čarovný okamih práve s knihou.