Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Marcelová
06.11.2018 15:28

Marcelovská škola v pohybe

Tohoročné jesenné počasie je naozaj čarovné. Prekrásne slnečné dni lákajú všetkých , aby čo najviac času trávili na čerstvom vzduchu, športovali a stretávali sa vo veselej spoločnosti. Aj Základná škola Cesta na vŕšku 1 z Marcelovej využila túto jedinečnú šancu a dňa 24. októbra 2018 usporiadala podujatie s názvom „Marcelovská škola v pohybe“. Týmto podujatím sme chceli nadviazať na vydarenú akciu z vlaňajška , ktorá mala názov „Maratón športu“ a chceli sme si pripomenúť super športový rok na našej škole.

Bol to rok, v ktorom sme pomohli našim žiakom opäť objaviť  krásu atletických bežeckých disciplín. Rok, v ktorom sa žiaci začali viac venovať  kolektívnym športom. Rok, v ktorom žiaci priviedli na športoviská aj svojich rodičov, starých rodičov a známych.    

Projekt „Marcelovská škola v pohybe"  chce prilákať všetkých a preniesť športovanie z vyučovania telesnej výchovy i do bežného každodenného života žiakov, pedagógov, rodičov a miestnej komunity. V tento deň sa športovalo od skorého rána do neskorého popoludnia. Finančné prostriedky na realizáciu poskytol  Nitriansky samosprávny kraj.

Ráno patrilo atletike. Športové zápolenie sa začalo bežeckými disciplínami. Žiakov zaujali nové štartovacie bloky, ktoré na našej škole dosiaľ chýbali.

Sme veľmi radi, že pozvanie na športové zápolenie si počas príjemného jesenného dňa prijali aj  žiaci z miestnej materskej školy spolu s pani učiteľkami. S chuťou sa vrhli do objavovania tradičných i menej tradičných športových disciplín.

Pre žiakov bolo veľkým prekvapením, že sa do športovania aktívne zapojili nielen rodičia, ale aj starí rodičia. Nezostali len pri povzbudzovaní, ale súťažili spoločne so svojimi vnúčatami. Boli to krásne neopakovateľné chvíle plné smiechu a dobrej nálady.

Medzi nové športové disciplíny, ktoré sa u nás rýchlo udomácnili patrí severská chôdza, t. j. Noridc walking. Je to chôdza so špeciálnymi palicami realizovaná správnou technikou. Je to súčasne bezpečná, jednoduchá a zábavná cesta ku zdokonaleniu kondície bez ohľadu na vek, či fyzickú zdatnosť. A tak sme chceli  základy tohto športu priniesť aj medzi našich žiakov a veríme, že si získanú popularitu aj udrží.

Niektorí žiaci si vyšli na cyklistickú túru po okolí obce Marcelová, iní sa zúčastnili turnaja v badmintone.  Dievčatá prilákalo do telocvične spojenie  tanečnej hudby a športu. Tanečná lektorka vytvorila poriadne temperamentnú tanečnú choreografiu, pri ktorej sa roztancovali dievčatá i ich mamičky.

Stolný tenis má na  našej škole tradíciu a svoju kvalitu dokazuje aj na okresných či krajských súťažiach.  Preto turnaj v stolnom tenise nesmel chýbať ani v tento sviatok športu. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – žiaci základnej školy a žiačky základnej školy. Najlepší stolní tenisti si medzi sebou rozdelili vecné výhry.

Zlatým klincom celého podujatia bol nepochybne turnaj v minifutbale na našom modernom multifunkčnom ihrisku. Zúčastnili sa ho tri zmiešané družstvá žiakov a žiačok, ale i bývalých žiakov našej školy. Futbal  u nás zaznamenáva úspech nielen medzi chlapcami, ale obľubuje a aktívne ho hrá stále viac dievčat. Víťaz turnaja si odniesol víťazný pohár.  Ocenený bol aj najlepší brankár, strelec a najlepší hráč turnaja.

Dúfame, že týmto dňom sme odštartovali  tradíciu usporadúvania „Marcelovskej školy v pohybe" každý rok. Pretože len takto sme schopní zlepšiť kvalitu svojho života a naštartovať  zdravší životný štýl, zlepšiť svoje fyzické či psychické zdravie a súčasne sa zabaviť. Šport spája ľudí bez ohľadu na vek, pohlavie,  farbu pleti alebo zdravotné znevýhodnenie. Lebo chuť víťaziť a zabávať sa v sebe máme všetci.

Vidíme sa o rok, priatelia!

                                                           Mgr. Katarína Štupická, učiteľka

                                                                                              

Galéria

Súvisiace články

20.05.2017 11:49

Veľký úspech mladého astronóma Alexa Dobroviča!

V marci sa uskutočnilo okresné kolo vedomostnej súťaže „Čo vieš o hviezdach?“. V súťaži mladých astronómov sa stretlo 77 súťažiacich z okresov Prešov a Sabinov. Traja najúspešnejší súťažiaci z každej kategórie a okresu postúpil...
26.04.2017 08:44

Maťko a Kubko naživo

V pondelok 24. apríla do Domu kultúry navštívili  žiakov zo ZŠ s MŠ  dobre známe postavy veselých valachov Maťka a Kubka, ktoré svojím humorom strhli deti aj dospelých a vtiahli ich do deja.
27.11.2017 22:28

Miláčik publika Thomas Puskailer

Miláčik publika Thomas Puskailer