Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola s materskou školou, Koškovce 134
28.02.2018 23:36

Motýlie krídlo hodvábu

Vnímanie seba samého,nachádzanie priateľov, zlepšovanie vzťahov, prekonávanie bariér medzi generáciami a priaznivé podmienky na dobré cítenie sa, to všetko sme zažili pri opätovnom kreatívnom tvorení.Najmladší účastník mal 11 rokov, najstaršia babička bola v úžasnom veku 93 rokov.

Vonku bol síce chladný februárový deň, ale vo vnútri nás niečo hrialo.Teplo vyžarovalo, nie tradične z topenia v DS v Koškovciach, ale zo sŕdc zúčastnených ľudí. Deti zo ZŠ s MŠ Koškovce, ŠZŠ v Humennom zohrieval aj ovocný čaj, seniorov voňavá káva.

Horúce boli i štetce na jemnom hodvábe, farby nestíhali schnúť na tričkách pod dozorom lektoriek p. Blažníkovej, Berezňakovej a Karľovej - OZ Gaštanový koník, Snina.

Maľovať na hodváb je ako prilievať k dúhe farbu za farbou a rozdávať jej harmóniu svetu navôkol. Rozžiariť každý odtieň, rozihrať jemnosť, hodnotu či sýtosť.

Bol to opäť neodolateľný zážitok,za ktorý patrí poďakovanie firme MY HOME - Snina, pracovníčkam DS v Koškovciach, starostovi obce Ing. V. Babičovi, riaditeľovi školy RNDr. F. Bočkayovi, p. M. Karľovi, Mgr. S. Kuľhovej, žiakom   i ľuďom dobrého srdca, ktorí nám pomohli vytvoriť úžasnú atmosféru.  

 

 

                                                                                                           JanaPartiková, školský špeciálny pedagóg                                                                                  

Súvisiace články

18.01.2018 21:30

Venované opusteným zvieratkám

   Už pred Vianocami sa žiaci ZŠ s MŠ na ulici Komenského v Poprade  rozhodli, že usporiadajú zbierku pre opustené zvieratká v mestskom útulku v Poprade.
02.11.2017 14:23

ZŠ MARCELOVÁ je právom hrdá na revitalizáciu jaseňového lesíka

Som darcom tepla Tvojho krbu, dal som trám na Tvoj dom aj dosku na Tvoj stôl. Zo mňa je lôžko, na ktorom spávaš. Vypočuj prosbu moju: Opatruj ma a chráň pre veky budúce. Čo láska k lesu vytvorila nech dobrá vôľa zachová...
15.01.2018 18:43

Žiaci z Kežmarku v škole na mesiaci

Žiaci ZŠ s MŠ Nižná brána Kežmarok sa stali súčasťou tímu 27 krajín, ktorí spolu spojili vedu a umenie a tak vytvorili výnimočné dielo- Global Science Opera.