Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
07.04.2018 18:36

Noc s Andersenom na ZŠ Kráľová nad Váhom

Na Základnej škole v Kráľovej nad Váhom sa 6. apríla konala rozprávková akcia - Noc s Andersenom. Na nevšedné nočné dobrodružstvo sa deti veľmi tešili, veď možnosť spať v škole sa nenaskytne len tak každý deň.

Pani učiteľky a pani vychovávateľky im pripravili krásny program a nápadité aktivity s cieľom ukázať,  aké je dôležité čítať, chodiť do knižnice a priateliť sa s knihami. Na akciu tentokrát dostali pozvanie oteckovia detí. J

Hans Christian Andersen bol slávny dánsky rozprávkar, na ktorého počesť sa každý rok nocuje približne v čase jeho narodenín v knižniciach, školách a iných zariadeniach, a to nielen na Slovensku, ale i v ďalších európskych krajinách.

A ako to celé prebiehalo u nás v škole?

Ústrednou témou akcie bol apríl - mesiac lesov a deň vtákov. Po podvečernom príchode detí do školy prebiehali v triede rôzne aktivity ako spoznávanie stôp a zvukov živočíchov, výroba vtáčích búdok, písaní želaní stromu a maľovanie na tvár, ktorého sa páradne zhostila Alicka.

Deti sa potom spolu  s prítomnými oteckami presunuli do obecného parku, kde vysadili prvý „školský strom" a umiestnili na stromoch vtáčie búdky. Následne sa všetci presunuli do poľovníckeho domu, kde nasledovala prehliadka činnosti poľovníkov v Kráľovej nad Váhom spojená so slávnostnou večerou.  Po slávnostnej večeri program pokračoval  v škole čítaním príbehov  na tému príroda.

Pyžamová párty bola úžasná a nezabudnuteľná, nadšenie detí obrovské. A potom sa už rozložili v telocvični spacie vaky a išlo sa spať. Akcia sa ukončila po raňajkách, ktoré pripravili šikovné mamičky.

Ďakujeme pani riaditeľke Janke Poláčekovej, pani učiteľke Siske Novákovej a pani vychovávateľkám Erike Kocsiovej a Martuške Lackovej za krásnu akciu, ktorá bola pre deti silným zážitkom a určite ich ovplyvní na celý život v nadobudnutí pozitívneho vzťahu k čítaniu a kultúrnemu tráveniu voľného času. Ďakujem aj v mene oteckov za ich pozvanie na túto parádnu akciu. J

A v neposlednom rade ďakujeme všetkým rodičom, ktorí pomohli pri realizácii celej akcie, či priniesli pre deti darčeky.

 

Súvisiace články

24.04.2018 14:19

Cesta turistov vlakom do Žiliny

Chladnejšie ráno, potom nádherný slnečný deň. Takto sa začala v sobotu 21.4.2018 cesta turistov vlakom do Žiliny.
09.01.2018 07:24

Vianočné prekvapenie

Ako každý rok na Vianoce, i tento rok nebol výnimkou, ZŠ Cesta na vŕšku 1 Marcelová vymyslela niečo výnimočné, niečo, čím sa vo svojej histórii popýšili žiaci zo základnej školy po prvýkrát. Zorganizovali benefičný koncert. Ško...
13.12.2017 21:54

V „krajine úsmevov“ ostal aj kúsok Koškoviec a Sniny

Úžasný zážitok v krajine úsmevov.