Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola, Dolinský potok 1114/28, Kysucké Nové Mesto
03.04.2018 17:48

Noc s Andersenom v ZŠ Dolinský potok

V dňoch 23. – 24. marca 2018 sa v ZŠ Dolinský potok v Kysuckom Novom Meste už po šiestykrát uskutočnilo podujatie, ktoré otvára bránu do sveta rozprávok – Noc s Andersenom.

Suľkovská Noc s Andersenom

Už po šiestykrát sa v našej škole uskutočnilo podujatie, ktoré otvára bránu do sveta rozprávok – Noc s Andersenom.

            Okrem našej školy sa však takáto rozprávková noc realizovala aj v mnohých ďalších školách takmer po celom svete. Okrem Slovenska to bolo aj v Čechách, Poľsku, Srbsku, Chorvátsku, Slovinsku, Bulharsku, USA, Austrálii, Grécku, Veľkej Británii, Nemecku, Dánsku, na Novom Zélande, Malte, v Španielsku, Portugalsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Taliansku, Saudskej Arábii a dokonca aj v africkej Keni. Išlo o viac ako 1600 miest s počtom účastníkov 95 000.

Ale vráťme sa späť do našej školy!

            U nás sa Noci s Andersenom pravidelne zúčastňujú vybraní žiaci 5. – 7. ročníka pod vedením p. učiteliek Mgr. Michaely Káčerikovej, Mgr. Márie Zátekovej a Mgr. Kataríny Halúskovej. Tento rok prebehlo podujatie v dňoch 23. – 24. marca 2018.

Okrem Hansa Christiana Andersena si pripomíname aj život a rozprávky Pavla Dobšinského.

            Presne o 16.00 hod. popoludní vstúpila skupina detí do sveta, ktorý dáva našej fantázii krídla, v ktorom dobro víťazí nad zlom a ožívajú rozprávkové bytosti. Čakalo na ne veľa zaujímavých úloh, ktoré vďaka svojim vedomostiam o rozprávkach hravo zdolali. Nedali sa zaskočiť ani disciplínami, v ktorých si museli precvičiť nielen svoj bystrý um, ale aj rýchle ruky či koordináciu.

            Ich ďalšou úlohou bolo spoločnými silami vo svojom družstve vytvoriť plagát, uhádnuť názov rozprávky a zároveň ju aj zdramatizovať. V tejto aktivite deti dokázali, že aj v našom modernom svete majú rozprávky stále svoje miesto. No a scénky v ich podaní boli skutočne veľmi milé, kreatívne a zábavné.

            Pred spaním si ešte vypočuli rozprávku na dobrú noc a začali snívať svoje rozprávkové sny. Všetky deti boli veľmi šikovné, a preto bola na druhý deň ráno ich aktívna účasť na rozprávkovej noci odmenená malým darčekom a spomienkovým listom, ktorý im tento deň bude navždy pripomínať.

A hoci na konci zazvonil zvonec, my veríme, že rozprávky nekončia a naši žiaci ich budú s radosťou čítať aj naďalej.

Autor článku: Mgr. Katarína Halúsková

Autor fotografií: Ing. Gabriel Horos

  

Súvisiace články

22.03.2019 20:51

Kráľovčatá na návšteve v boxerskej akadémii Tomiho Kida Kováča v Matúškove

V piatok 22. marca 2019 čakal deti zo Základnej školy v Kráľovej nad Váhom č. 72 nevšedný športový zážitok. Slovenský boxer Tomi "Kid" Kovács ich pozval na návštevu svojej športovej Akadémie Tomiho Kida v Matúškove, ktorú otvor...
31.05.2019 10:59

ADA HINO PREDAL TUTE MAMO .... TOTO JE PRE TEBA MAMI

 Láska medzi mamkami a deťmi je krásna svojou milotou, pôvabom a bezprostrednosťou, niekedy plná strachu, zodpovednosti, nehy, priateľstva, zmierovaní, ale najmä sily. A tá sila, to ohnivko, to je to, čo tvorí prístav, keď svie...
09.11.2017 11:57

Premiéra súťaže v angličtine pod názvom „mladý prekladateľ“ na Základnej škole v Brusne

Na našej športovo zameranej škole sa súťaži nielen v disciplínach ako je volejbal či futbal. Žiaci majú záujem o anglický jazyk, čo potvrdila ich účasť a úspešnosť na súťaži "mladý prekladateľ". Do ďalšieho štúdia angličtiny s...