Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola, Dolinský potok 1114/28, Kysucké Nové Mesto
03.04.2018 17:48

Noc s Andersenom v ZŠ Dolinský potok

V dňoch 23. – 24. marca 2018 sa v ZŠ Dolinský potok v Kysuckom Novom Meste už po šiestykrát uskutočnilo podujatie, ktoré otvára bránu do sveta rozprávok – Noc s Andersenom.

Suľkovská Noc s Andersenom

Už po šiestykrát sa v našej škole uskutočnilo podujatie, ktoré otvára bránu do sveta rozprávok – Noc s Andersenom.

            Okrem našej školy sa však takáto rozprávková noc realizovala aj v mnohých ďalších školách takmer po celom svete. Okrem Slovenska to bolo aj v Čechách, Poľsku, Srbsku, Chorvátsku, Slovinsku, Bulharsku, USA, Austrálii, Grécku, Veľkej Británii, Nemecku, Dánsku, na Novom Zélande, Malte, v Španielsku, Portugalsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Taliansku, Saudskej Arábii a dokonca aj v africkej Keni. Išlo o viac ako 1600 miest s počtom účastníkov 95 000.

Ale vráťme sa späť do našej školy!

            U nás sa Noci s Andersenom pravidelne zúčastňujú vybraní žiaci 5. – 7. ročníka pod vedením p. učiteliek Mgr. Michaely Káčerikovej, Mgr. Márie Zátekovej a Mgr. Kataríny Halúskovej. Tento rok prebehlo podujatie v dňoch 23. – 24. marca 2018.

Okrem Hansa Christiana Andersena si pripomíname aj život a rozprávky Pavla Dobšinského.

            Presne o 16.00 hod. popoludní vstúpila skupina detí do sveta, ktorý dáva našej fantázii krídla, v ktorom dobro víťazí nad zlom a ožívajú rozprávkové bytosti. Čakalo na ne veľa zaujímavých úloh, ktoré vďaka svojim vedomostiam o rozprávkach hravo zdolali. Nedali sa zaskočiť ani disciplínami, v ktorých si museli precvičiť nielen svoj bystrý um, ale aj rýchle ruky či koordináciu.

            Ich ďalšou úlohou bolo spoločnými silami vo svojom družstve vytvoriť plagát, uhádnuť názov rozprávky a zároveň ju aj zdramatizovať. V tejto aktivite deti dokázali, že aj v našom modernom svete majú rozprávky stále svoje miesto. No a scénky v ich podaní boli skutočne veľmi milé, kreatívne a zábavné.

            Pred spaním si ešte vypočuli rozprávku na dobrú noc a začali snívať svoje rozprávkové sny. Všetky deti boli veľmi šikovné, a preto bola na druhý deň ráno ich aktívna účasť na rozprávkovej noci odmenená malým darčekom a spomienkovým listom, ktorý im tento deň bude navždy pripomínať.

A hoci na konci zazvonil zvonec, my veríme, že rozprávky nekončia a naši žiaci ich budú s radosťou čítať aj naďalej.

Autor článku: Mgr. Katarína Halúsková

Autor fotografií: Ing. Gabriel Horos

  

Súvisiace články

19.03.2018 19:14

Knižná Suľkobúdka

Knihy sú pre človeka tým, čím sú pre vtáka krídla. V ZŠ Dolinský potok sme 16. marca 2018 slávnostne otvorili našu vlastnú knižnú Suľkobúdku.
06.05.2019 09:40

Erasmus + KA1 Vzdelávacia mobilita jednotlivcov Štruktúrovaná návšteva škôl / vzdelávacích inštitúcii a školiacich se...

Fínsko, ktorého územie z viac ako 70 % pokrývajú nádherné lesy a ktoré má 188 000 jazier a aspoň 70 000 ostrovov, sa pýši štatútom najšťastnejšieho miesta na svete! Toto však nie je jediný dôvod, kvôli ktorému obdivujeme túto s...
06.11.2018 16:01

Noc v školskej knižnici – Skutočne vidíme len srdcom

„Len srdcom vidí človek správne, to podstatné je očiam neviditeľné.“ Dovolím si citovať známeho spisovateľa Antoine de Saint-Exupéryho, pretože práve táto myšlienka inšpirovala učiteľov na Základnej škole Cesta na vŕšku 1 Marc...