Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
29.10.2017 20:17

Október - Mesiac úcty k starším na ZŠ v Kráľovej nad Váhom

„ Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

Október  - Mesiac úcty k starším bol tento rok na základnej škole v Kráľovej nad Váhom trochu netradičný. Celý bol zasvätený aktivitám našich detí so starými rodičmi.  Deti si za pomoci pani učiteliek uctili svoje babičky a deduškov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku, pretože staroba je prirodzenou súčasťou nášho života.

Prvá aktivita sa uskutočnila 13. októbra 2017 návštevou mesta Sereď.  Deti spolu so starými rodičmi a pani učiteľkami navštívili pečiváreň Sedita, prijal ich aj prednosta mestského úradu, a nakoniec  si prezreli kaštieľ a športoviská mesta. Počasie im prialo, tak si spolu užili nádherný deň plný pohody a zábavy.

Druhou aktivitou boli tvorivé dielne v spolupráci s CVČ v Šali a uskutočnili 19. októbra 2017.  Deti so starými rodičmi prežili krásne tvorivé dopoludnie a naučili sa nové techniky.

Tretia aktivita bola celodenná a konala sa 27. októbra 2017. Dopoludnia sa starí rodičia mohli zúčastniť na vyučovaní. Popoludní bolo pre babičky pripravené kozmetické poradenstvo, kde ich čakali pani Alicka, Laurika a Monika.

Popri skrášľovaní babičiek sa zároveň piekol „morváň", pripravovali toasty a iné dobroty na ktorých sme si na záver všetci pochutili.

Ďakujeme všetkým starým rodičom, ktorí do školy prišli a zúčastnili  sa všetkých, či len jednotlivých aktivít. Veľmi si to vážime, pretože úcta k starším by mala byť hlavne spontánna a nenásilná.

Ďakujeme aj pani riaditeľke Janke Poláčekovej a jej pedagogickému tímu  ( pani učiteľke Siske Novákovej a pani vychovávateľkám Erike Kocsisovej a Martuške Lackovej) za perfektný nápad a túto netradičnú a kreatívnu výchovu našich detí.

Projekt finančne podporili aj obecný úrad v Kráľovej nad Váhom. ĎAKUJEME!  

Súvisiace články

13.10.2017 12:01

Návšteva v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči

V dňoch 9.,10., a 11., októbra sa žiaci prvého a druhého ročníka ZŠ s MŠ na Komenského ulici v Poprade zúčastnili prehliadky novej interaktívnej expozície v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči.
11.10.2017 19:57

ŽIACI ZO ŠTEFANOVA PO STOPÁCH J. M. HURBANA

Základná škola s materskou školou v Štefanove sa opäť zapojila do celoslovenskej literárno – výtvarnej súťaže Klasici v komikse . Nadväzujeme tak na náš mimoriadny úspech, ktorý sme v tejto súťaži dosiahli – krásne 1. miesto v ...