Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
29.10.2017 20:17

Október - Mesiac úcty k starším na ZŠ v Kráľovej nad Váhom

„ Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

Október  - Mesiac úcty k starším bol tento rok na základnej škole v Kráľovej nad Váhom trochu netradičný. Celý bol zasvätený aktivitám našich detí so starými rodičmi.  Deti si za pomoci pani učiteliek uctili svoje babičky a deduškov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku, pretože staroba je prirodzenou súčasťou nášho života.

Prvá aktivita sa uskutočnila 13. októbra 2017 návštevou mesta Sereď.  Deti spolu so starými rodičmi a pani učiteľkami navštívili pečiváreň Sedita, prijal ich aj prednosta mestského úradu, a nakoniec  si prezreli kaštieľ a športoviská mesta. Počasie im prialo, tak si spolu užili nádherný deň plný pohody a zábavy.

Druhou aktivitou boli tvorivé dielne v spolupráci s CVČ v Šali a uskutočnili 19. októbra 2017.  Deti so starými rodičmi prežili krásne tvorivé dopoludnie a naučili sa nové techniky.

Tretia aktivita bola celodenná a konala sa 27. októbra 2017. Dopoludnia sa starí rodičia mohli zúčastniť na vyučovaní. Popoludní bolo pre babičky pripravené kozmetické poradenstvo, kde ich čakali pani Alicka, Laurika a Monika.

Popri skrášľovaní babičiek sa zároveň piekol „morváň", pripravovali toasty a iné dobroty na ktorých sme si na záver všetci pochutili.

Ďakujeme všetkým starým rodičom, ktorí do školy prišli a zúčastnili  sa všetkých, či len jednotlivých aktivít. Veľmi si to vážime, pretože úcta k starším by mala byť hlavne spontánna a nenásilná.

Ďakujeme aj pani riaditeľke Janke Poláčekovej a jej pedagogickému tímu  ( pani učiteľke Siske Novákovej a pani vychovávateľkám Erike Kocsisovej a Martuške Lackovej) za perfektný nápad a túto netradičnú a kreatívnu výchovu našich detí.

Projekt finančne podporili aj obecný úrad v Kráľovej nad Váhom. ĎAKUJEME!  

Súvisiace články

31.05.2019 10:59

ADA HINO PREDAL TUTE MAMO .... TOTO JE PRE TEBA MAMI

 Láska medzi mamkami a deťmi je krásna svojou milotou, pôvabom a bezprostrednosťou, niekedy plná strachu, zodpovednosti, nehy, priateľstva, zmierovaní, ale najmä sily. A tá sila, to ohnivko, to je to, čo tvorí prístav, keď svie...
13.12.2017 21:54

V „krajine úsmevov“ ostal aj kúsok Koškoviec a Sniny

Úžasný zážitok v krajine úsmevov.
19.07.2018 23:47

Medzinárodný eTwinning seminár v Bulharsku

Článok informuje učiteľskú ( a inú zainteresovanú ) verejnosť o možnosti vzdelávania sa na platforme medzinárodných projektov eTwinning a o jednej z nich - účasti na medzinárodnom eTwinning seminári v bulharskej Sofii.