Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
29.10.2017 20:17

Október - Mesiac úcty k starším na ZŠ v Kráľovej nad Váhom

„ Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

Október  - Mesiac úcty k starším bol tento rok na základnej škole v Kráľovej nad Váhom trochu netradičný. Celý bol zasvätený aktivitám našich detí so starými rodičmi.  Deti si za pomoci pani učiteliek uctili svoje babičky a deduškov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku, pretože staroba je prirodzenou súčasťou nášho života.

Prvá aktivita sa uskutočnila 13. októbra 2017 návštevou mesta Sereď.  Deti spolu so starými rodičmi a pani učiteľkami navštívili pečiváreň Sedita, prijal ich aj prednosta mestského úradu, a nakoniec  si prezreli kaštieľ a športoviská mesta. Počasie im prialo, tak si spolu užili nádherný deň plný pohody a zábavy.

Druhou aktivitou boli tvorivé dielne v spolupráci s CVČ v Šali a uskutočnili 19. októbra 2017.  Deti so starými rodičmi prežili krásne tvorivé dopoludnie a naučili sa nové techniky.

Tretia aktivita bola celodenná a konala sa 27. októbra 2017. Dopoludnia sa starí rodičia mohli zúčastniť na vyučovaní. Popoludní bolo pre babičky pripravené kozmetické poradenstvo, kde ich čakali pani Alicka, Laurika a Monika.

Popri skrášľovaní babičiek sa zároveň piekol „morváň", pripravovali toasty a iné dobroty na ktorých sme si na záver všetci pochutili.

Ďakujeme všetkým starým rodičom, ktorí do školy prišli a zúčastnili  sa všetkých, či len jednotlivých aktivít. Veľmi si to vážime, pretože úcta k starším by mala byť hlavne spontánna a nenásilná.

Ďakujeme aj pani riaditeľke Janke Poláčekovej a jej pedagogickému tímu  ( pani učiteľke Siske Novákovej a pani vychovávateľkám Erike Kocsisovej a Martuške Lackovej) za perfektný nápad a túto netradičnú a kreatívnu výchovu našich detí.

Projekt finančne podporili aj obecný úrad v Kráľovej nad Váhom. ĎAKUJEME!  

Súvisiace články

26.10.2017 10:40

Radosť v Centre sociálnych služieb v Poprade

Návšteva žiakov ZŠ s MŠ Komenského v Poprade v Centre sociálnych služieb Poprad
24.04.2017 10:45

Deň Zeme

Dňa 21.4.2017 sa aj v ZŠ Andreja Sládkoviča Sliač uskutočnili efektívne aktivity so zážitkovým učením z príležitosti slávenia Dňa Zeme
02.11.2017 14:23

ZŠ MARCELOVÁ je právom hrdá na revitalizáciu jaseňového lesíka

Som darcom tepla Tvojho krbu, dal som trám na Tvoj dom aj dosku na Tvoj stôl. Zo mňa je lôžko, na ktorom spávaš. Vypočuj prosbu moju: Opatruj ma a chráň pre veky budúce. Čo láska k lesu vytvorila nech dobrá vôľa zachová...