Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
23.11.2018 20:58

Projekty na Základnej škole Kráľová nad Váhom č. 72

Málotriedna Základná škola v Kráľovej nad Váhom č. 72 sa pod vedením pani riaditeľky Janky Cimerman už dostala do povedomia rodičov nielen svojimi výchovno – vzdelávacími výsledkami, ale aj množstvom zaujímavých mimoškolských aktivít, ktoré deti počas celého školského roka absolvujú a s radosťou očakávajú. Veď každé dieťa sa teší, ak môže absolvovať niečo zaujímavé, veselé, zábavné a nezabudnuteľné. Škola predsa nie je len učení, ale aj o zábave :-)

Úspešnosť v projektovej činnosti školy je vysoká, aj vďaka čomu sa množstvo týchto aktivít môže uskutočniť.

Medzi úspešnými projektmi školy boli aj projekty pod názvom Užívame si kultúru bez hraníc III  a Po stopách našich predkov – kultúra v regióne.

Hlavným cieľom projektov bolo prehlbovať v deťoch vlastenecké cítenie, vzťah k umeniu, tradíciám, remeslám, hudbe a spoznávanie krás našej vlasti.

Putovanie za krásami Slovenska deti začali  návštevou kúpeľného mesta Piešťany. Tu si prezreli kúpeľný promenádny most a populárnu  bronzovú sochu „barlolámača" nad fontánou pred portálovým objektom na mestskom predmostí. 

Ďalšou zastávkou bola legendami opradená zrúcanina Beckovského hradu, ktorá sa vypína na strmom 50 m vysokom brale v obci Beckov neďaleko rieky Váh. Dominantnosť brala a dojem jeho nezdolateľnosti aj nás zlákala k jeho návšteve, pretože sa tu pozoruhodným spôsobom spájajú prírodné podmienky a architektúra ako ľudské dielo.

Spoznávanie  pokračovalo návštevou mohyle M.R. Štefánika na Bradle, ktorá sa nachádza na vrchu Bradlo medzi mestom Brezová pod Bradlom a obcou Košariská.

Ďalšou časťou projektu bola návšteva divadelných predstavení, ktoré sú u detí veľmi obľúbené. Tento krát to boli predstavenia Dvor zázrakov, Pinocchio v podaní divadelného súboru Materinky a Kráska a zviera v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.

Do školy zavítala aj kapela T6 s vystúpením Dajme predsudkom mat, Rytieri – stredovek naživo i umelecký remeselník – hrnčiar. Všetky aktivity mali u detí obrovský úspech za čo pani riaditeľke v mene všetkých rodičov ďakujeme.

Uvedené aktivity boli realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja, obce Kráľová nad Váhom a Združenia rodičov školy.

 

                                                                                                                                                                                                    Ing. Lívia Szabóová

                                                                                                                                                                                                   predsedníčka RZ pri ZŠ

                                                                                                        

Súvisiace články

20.11.2019 22:48

Nadaní oboznámili vysokoškolákov s tajomstvami svojho vzdelávania

Nadané deti prezentovali "Ako sa učia nadané deti" na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.
17.06.2018 19:37

Čarovné okamihy

Ach, tá dnešná mládež! Veď tá dnes nevie nič iné len chytiť mobil do ruky. Čo tak knihu? Ani za svet! No ale pozor! Naše deti to však dokázali. Našli si miesto vo svojom voľnom čase a prežili čarovný okamih práve s knihou.