Späť na zoznam
Základné školy
Autor: ZŠ Májové námestie, Prešov
25.10.2019 09:12

Svetový deň výživy

V mesiaci október si už tradične pripomíname "Svetový deň výživy". My sme si tento deň pripomenuli v stredu 16.10. 2019 a to prostredníctvom našich žiakov 1. stupňa, ktorí mali v tento deň za úlohu priniesť do školy ovocie, zeleninu či zdravý koláčik na spoločný piknik v triede.

V mesiaci október si už tradične pripomíname "Svetový deň výživy". My sme si tento deň pripomenuli v stredu 16.10. 2019 a to prostredníctvom našich žiakov 1. stupňa, ktorí mali v tento deň za úlohu priniesť do školy ovocie, zeleninu či zdravý koláčik na spoločný piknik v triede. Okrem nej si doma spolu s rodičmi pripravili postavičku či zvieratko z ovocia a zeleniny.

 

Naši žiaci nás veľmi milo prekvapili zdravými pochúťkami a koláčikmi, ktoré si do školy priniesli, ale aj nádhernými a nápaditými výrobkami z ovocia a zeleniny. Vďaka nim naša škola hýrila úžasnými jesennými farbami a vôňami. Spolu so svojimi triednymi pani učiteľkami si svoje výrobky pekne naaranžovali a táto nádherná výstavka z ovocia a zeleniny bude zdobiť vestibul našej školy až do konca týždňa. Nezabudnuteľný bol tiež piknik v triedach, kde si vďaka šikovným mamkám a babičkám deti urobili voňavé a zdravé hostiny.

Ďakujeme našim žiakom aj ich rodičom za spoluprácu a krásne práce a už teraz sa tešíme na budúci školský rok.

Text a foto: Mgr. Daniela Marcinčinová, Mgr. Anna Skladaná

ZŠ Májové námestie, Prešov

Súvisiace články

03.11.2018 11:30

OREŠNICE – dobrovoľnícka skupina žiakov ZŠ Dolinský potok

Opäť sa hlásime k slovu! Po dlhšej pauze sme sa 12. 10. 2018 stretli v  Rudine na našej holine, aby sme skontrolovali stromčeky, ktoré sme na konci jari zasadili v spolupráci s Lesmi Slovenskej republiky.
23.10.2017 22:49

Važecká jaskyňa

Správa z prehliadky Važeckej jaskyne
28.01.2018 17:55

Šaliansky Maťo už po dvadsiaty krát v Poprade

  Dňa 17. januára sa v reprezentačných priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade konal jubilejný 20. ročník  súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko.