Späť na zoznam
Základné školy
Autor: ZŠ Májové námestie, Prešov
25.10.2019 09:12

Svetový deň výživy

V mesiaci október si už tradične pripomíname "Svetový deň výživy". My sme si tento deň pripomenuli v stredu 16.10. 2019 a to prostredníctvom našich žiakov 1. stupňa, ktorí mali v tento deň za úlohu priniesť do školy ovocie, zeleninu či zdravý koláčik na spoločný piknik v triede.

V mesiaci október si už tradične pripomíname "Svetový deň výživy". My sme si tento deň pripomenuli v stredu 16.10. 2019 a to prostredníctvom našich žiakov 1. stupňa, ktorí mali v tento deň za úlohu priniesť do školy ovocie, zeleninu či zdravý koláčik na spoločný piknik v triede. Okrem nej si doma spolu s rodičmi pripravili postavičku či zvieratko z ovocia a zeleniny.

 

Naši žiaci nás veľmi milo prekvapili zdravými pochúťkami a koláčikmi, ktoré si do školy priniesli, ale aj nádhernými a nápaditými výrobkami z ovocia a zeleniny. Vďaka nim naša škola hýrila úžasnými jesennými farbami a vôňami. Spolu so svojimi triednymi pani učiteľkami si svoje výrobky pekne naaranžovali a táto nádherná výstavka z ovocia a zeleniny bude zdobiť vestibul našej školy až do konca týždňa. Nezabudnuteľný bol tiež piknik v triedach, kde si vďaka šikovným mamkám a babičkám deti urobili voňavé a zdravé hostiny.

Ďakujeme našim žiakom aj ich rodičom za spoluprácu a krásne práce a už teraz sa tešíme na budúci školský rok.

Text a foto: Mgr. Daniela Marcinčinová, Mgr. Anna Skladaná

ZŠ Májové námestie, Prešov

Súvisiace články

02.11.2017 14:23

ZŠ MARCELOVÁ je právom hrdá na revitalizáciu jaseňového lesíka

Som darcom tepla Tvojho krbu, dal som trám na Tvoj dom aj dosku na Tvoj stôl. Zo mňa je lôžko, na ktorom spávaš. Vypočuj prosbu moju: Opatruj ma a chráň pre veky budúce. Čo láska k lesu vytvorila nech dobrá vôľa zachová...
10.10.2018 15:56

Európsky deň jazykov v ZŠ Dolinský potok

Aj tento rok sme si pripomenuli dôležitosť ovládania cudzích jazykov. Cez viaceré aktivity sme žiakov motivovali k ich učeniu sa.
25.11.2019 12:54

,,PALETA HIER S UMENÍM“

„Každé dieťa je umelec. Problém je zostať umelcom aj keď vyrastie.“ (Pablo Picasso)