Späť na zoznam
Základné školy
Autor: ZŠ Májové námestie, Prešov
25.10.2019 09:12

Svetový deň výživy

V mesiaci október si už tradične pripomíname "Svetový deň výživy". My sme si tento deň pripomenuli v stredu 16.10. 2019 a to prostredníctvom našich žiakov 1. stupňa, ktorí mali v tento deň za úlohu priniesť do školy ovocie, zeleninu či zdravý koláčik na spoločný piknik v triede.

V mesiaci október si už tradične pripomíname "Svetový deň výživy". My sme si tento deň pripomenuli v stredu 16.10. 2019 a to prostredníctvom našich žiakov 1. stupňa, ktorí mali v tento deň za úlohu priniesť do školy ovocie, zeleninu či zdravý koláčik na spoločný piknik v triede. Okrem nej si doma spolu s rodičmi pripravili postavičku či zvieratko z ovocia a zeleniny.

 

Naši žiaci nás veľmi milo prekvapili zdravými pochúťkami a koláčikmi, ktoré si do školy priniesli, ale aj nádhernými a nápaditými výrobkami z ovocia a zeleniny. Vďaka nim naša škola hýrila úžasnými jesennými farbami a vôňami. Spolu so svojimi triednymi pani učiteľkami si svoje výrobky pekne naaranžovali a táto nádherná výstavka z ovocia a zeleniny bude zdobiť vestibul našej školy až do konca týždňa. Nezabudnuteľný bol tiež piknik v triedach, kde si vďaka šikovným mamkám a babičkám deti urobili voňavé a zdravé hostiny.

Ďakujeme našim žiakom aj ich rodičom za spoluprácu a krásne práce a už teraz sa tešíme na budúci školský rok.

Text a foto: Mgr. Daniela Marcinčinová, Mgr. Anna Skladaná

ZŠ Májové námestie, Prešov

Súvisiace články

20.09.2018 15:07

Projekt DUNAJ - veľtok, ktorý nám veľa dáva, avšak môže i zobrať

Motto: "Ak chceš hrdý Slovák byť, nesmie ti Dunaj cudzím byť"
31.05.2019 10:59

ADA HINO PREDAL TUTE MAMO .... TOTO JE PRE TEBA MAMI

 Láska medzi mamkami a deťmi je krásna svojou milotou, pôvabom a bezprostrednosťou, niekedy plná strachu, zodpovednosti, nehy, priateľstva, zmierovaní, ale najmä sily. A tá sila, to ohnivko, to je to, čo tvorí prístav, keď svie...
27.03.2018 17:41

Boj proti prejavom extrémizmu v ZŠ Dolinský potok (prednáška)

„Street Law“ – Dostaňme právo do ulíc je projekt, ktorý realizuje Právnická fakulta UK v Bratislave. Študentky práva oboznámili žiakov 8. ročníka s problematikou extrémizmu.