Späť na zoznam
Základné školy
Autor: ZŠ Májové námestie, Prešov
21.01.2019 13:08

V zajatí obrovskej periny ...

Sobota 19. január 2019 - pre niekoho obyčajný víkend. Pre turistov zo ZŠ Májové námestia v Prešove ďalšia výzva spoznávať a obdivovať krásy našej domoviny.

„Voľný čas tvorí najdôležitejšiu časť nášho života."

Denis Diderot

Sobota 19. január 2019 -  pre niekoho obyčajný víkend. Pre turistov zo ZŠ Májové námestia v Prešove ďalšia výzva spoznávať a obdivovať krásy našej domoviny.

Vonku sa ešte len brieždi, no my už stojíme na železničnej stanici a čakáme na vlak, ktorý nás odvezie do našich veľhôr. Už tradične začíname našu prvú akciu v novom roku návštevou  Vysokých Tatier.

Naše putovanie začína na Štrbskom Plese. Krásne slnečné počasie a veľa snehu nás motivuje prejsť sa okolo jazera a vyskúšať pevnosť jeho ľadu. Keďže sa tu dnes  uskutočnia večerné preteky, máme šťastie a stretávame  maskotov podujatia. Urobíme si s nimi pár záberov. Našu dobrú náladu umocňuje príjemná hudba.  Na Štrbskom Plese je dnes oficiálne predstavený maskot MS v ľadovom hokeji medveď MACEJKO, takže všade okolo je veľa turistov. Okrem slovenčiny počuť aj cudzie jazyky a hlavne tu panuje výborná nálada. Žiaci sa šmýkajú na obrovských haldách snehu, guľujú sa a váľajú  v snehovej perine. Čas strávený na Štrbskom Plese sa naplnil.

Naša cesta pokračuje do Starého Smokovca. Na Hrebienok sa vyvezieme pozemnou lanovkou. Víta nás záplava ľudí, ale aj krásne slnečné počasie. Prezeráme si Tatranský ľadový dóm s tematikou Baziliky Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou. Obdivujeme výtvory zahraničných majstrov sochárov v rámci 7. ročníka TATRY ICE MASTER – nadchýname sa ľadovou  krásou sôch pod  kupolou aj na otvorenom priestranstve.

Čas vymedzený na pobyt v Tatrách uplynul, preto sa musíme vydať na spiatočnú cestu. V Starom Smokovci absolvujeme krátke občerstvenie, nakúpime drobné suveníry pre blízkych a už nasadáme do vlaku. Sme šťastní, že sme využili krásne zimné počasie na pohladenie ducha a zmysluplné využitie voľného času. Na železničnú stanicu do Prešova prichádzame s dobrým pocitom a plní nových zážitkov z dnešného vydareného dňa.

 

Autori: PaedDr. Jozefína Šoltésová, Mgr. Magda Gombárová

Súvisiace články

06.11.2018 16:01

Noc v školskej knižnici – Skutočne vidíme len srdcom

„Len srdcom vidí človek správne, to podstatné je očiam neviditeľné.“ Dovolím si citovať známeho spisovateľa Antoine de Saint-Exupéryho, pretože práve táto myšlienka inšpirovala učiteľov na Základnej škole Cesta na vŕšku 1 Marc...