Späť na zoznam
Základné školy
Autor: ZŠ Komenského Poprad
18.01.2018 21:30

Venované opusteným zvieratkám

Už pred Vianocami sa žiaci ZŠ s MŠ na ulici Komenského v Poprade rozhodli, že usporiadajú zbierku pre opustené zvieratká v mestskom útulku v Poprade.

Nazbieralo sa toho naozaj veľa či už teplé prikrývky, hračky, misky, granule a iné maškrty vhodné pre zvieratká. Prispeli žiaci, pedagógovia aj zamestnanci ZŠ.

Zástupcovia ZŠ - žiaci 3.A a 3.B navštívili spolu s triednymi učiteľkami v piatok  12.1.2018  mestský útulok v Poprade za účelom odovzdania vyzbieraných darčekov pre psíkov. Pracovníci útulku a ich zverenci sa darom veľmi potešili. Pre deti pripravili prehliadku areálu útulku a vyvenčenie piatich štvornohých miláčikov. V detských srdiečkach dlho ostane radosť z toho, že pomohli psíkom. Táto návšteva však bola aj poučná – domáce zvieratko nie je vec, ktorú možno len tak odložiť.....

 

Text + foto: Mgr. Mária Šimková


Súvisiace články

29.10.2017 20:17

Október - Mesiac úcty k starším na ZŠ v Kráľovej nad Váhom

„ Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krás...
13.10.2017 12:01

Návšteva v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči

V dňoch 9.,10., a 11., októbra sa žiaci prvého a druhého ročníka ZŠ s MŠ na Komenského ulici v Poprade zúčastnili prehliadky novej interaktívnej expozície v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči.
13.12.2017 21:54

V „krajine úsmevov“ ostal aj kúsok Koškoviec a Sniny

Úžasný zážitok v krajine úsmevov.