Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
23.12.2017 20:47

Vianočná pohoda - ZŠ Kráľová nad Váhom

Opäť nadišiel Vianočný  čas, na ktorý sme už všetci netrpezlivo čakali. Čas, keď  sme si bližší ako inokedy a snažíme sa zabudnúť na problémy a staré spory, úsmev na tvári nám vyčarí i najmenšia maličkosť a máme obrovskú chuť robiť radosť ostatným. Kúzlo Vianoc predsa spája ľudí v úprimnom ľudskom porozumení...

Vianočné vystúpenie v  kultúrnom dome sa v tomto roku konalo 10. decembra a bolo sprievodným podujatím  už tradičných  Vianočných trhov v našej obci. 

Naše deti pod vedením pani riaditeľky Janky Poláčekovej, pani učiteľky Sisky Novákovej a pani vychovávateliek Eriky Kocsisovej a Martušky Lackovej dokázali tento rok čosi úžasné!

Už úvodné slová zaujali prítomných v preplnenej sále kultúrneho domu. Naši prváčikovi predniesli krásne básničky o Mikulášovi, dievčatá a chlapci zatancovali v úžasných kostýmoch a celé vystúpenie ukončila nádherná pieseň Vianočný zázrak. Zimomriavky a slza kotúľajúca sa dolu tvárou...  a v sále obrovský potlesk! 

Vianočný čas je aj časom bilancovania. Pri tejto príležitosti by som sa  v mene všetkých rodičov chcela poďakovať pedagogickému kolektívu pod vedením pani riaditeľky Janky Poláčekovej za krásny program a za trpezlivú a obetavú prácu s našimi deťmi.

Dovoľte mi želať Vám krásne vianočné sviatky. Prežite podmanivú vianočnú atmosféru umocnenú láskou, šťastím, pokojom a nádejou. 

V novom roku Vám prajeme  vnútornú silu, stály zmysel pre radosť z malých i veľkých vecí života, veľa ľudskej iskry, lásky na rozdávanie i potešenie z najbližších a ľudí blízkych vášmu srdcu.

 

                                                                                                za rodičov Ing. Lívia Szabóová, predsedníčka RZ

Súvisiace články

08.10.2017 19:20

Európsky deň jazykov v ZŠ Vajanského v Skalici.

Európsky deň jazykov v ZŠ Vajanského v Skalici.
26.04.2017 13:08

Záhrada, ktorá učí

V rámci projektu Záhrada, ktorá učí,  naša škola ZŠ Andreja Sládkoviča Sliač pracuje na obnovení školskej záhrady a ovocného sadu. Na tento účel sa nám podarilo získať určité grantové finančné zdroje - od organizácie Živica a M...
22.09.2017 09:25

Testovanie 5 sa uskutoční 22. novembra

BRATISLAVA - Celoplošné testovanie vedomostí piatakov z matematiky a slovenského, resp. maďarského jazyka sa v tomto roku uskutoční. Ako agentúru SITA informoval komunikačný odbor rezortu školstva, približne 45 tisíc žiakov 5....