Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Kráľová nad Váhom 72
23.12.2017 20:47

Vianočná pohoda - ZŠ Kráľová nad Váhom

Opäť nadišiel Vianočný  čas, na ktorý sme už všetci netrpezlivo čakali. Čas, keď  sme si bližší ako inokedy a snažíme sa zabudnúť na problémy a staré spory, úsmev na tvári nám vyčarí i najmenšia maličkosť a máme obrovskú chuť robiť radosť ostatným. Kúzlo Vianoc predsa spája ľudí v úprimnom ľudskom porozumení...

Vianočné vystúpenie v  kultúrnom dome sa v tomto roku konalo 10. decembra a bolo sprievodným podujatím  už tradičných  Vianočných trhov v našej obci. 

Naše deti pod vedením pani riaditeľky Janky Poláčekovej, pani učiteľky Sisky Novákovej a pani vychovávateliek Eriky Kocsisovej a Martušky Lackovej dokázali tento rok čosi úžasné!

Už úvodné slová zaujali prítomných v preplnenej sále kultúrneho domu. Naši prváčikovi predniesli krásne básničky o Mikulášovi, dievčatá a chlapci zatancovali v úžasných kostýmoch a celé vystúpenie ukončila nádherná pieseň Vianočný zázrak. Zimomriavky a slza kotúľajúca sa dolu tvárou...  a v sále obrovský potlesk! 

Vianočný čas je aj časom bilancovania. Pri tejto príležitosti by som sa  v mene všetkých rodičov chcela poďakovať pedagogickému kolektívu pod vedením pani riaditeľky Janky Poláčekovej za krásny program a za trpezlivú a obetavú prácu s našimi deťmi.

Dovoľte mi želať Vám krásne vianočné sviatky. Prežite podmanivú vianočnú atmosféru umocnenú láskou, šťastím, pokojom a nádejou. 

V novom roku Vám prajeme  vnútornú silu, stály zmysel pre radosť z malých i veľkých vecí života, veľa ľudskej iskry, lásky na rozdávanie i potešenie z najbližších a ľudí blízkych vášmu srdcu.

 

                                                                                                za rodičov Ing. Lívia Szabóová, predsedníčka RZ

Súvisiace články

20.05.2017 11:49

Veľký úspech mladého astronóma Alexa Dobroviča!

V marci sa uskutočnilo okresné kolo vedomostnej súťaže „Čo vieš o hviezdach?“. V súťaži mladých astronómov sa stretlo 77 súťažiacich z okresov Prešov a Sabinov. Traja najúspešnejší súťažiaci z každej kategórie a okresu postúpil...
20.11.2019 22:48

Nadaní oboznámili vysokoškolákov s tajomstvami svojho vzdelávania

Nadané deti prezentovali "Ako sa učia nadané deti" na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.