Späť na zoznam
Základné školy
Autor: Základná škola Marcelová
29.10.2019 08:49

Základná škola MARCELOVÁ „Škola centrum športu“

Slnečné októbrové počasie a športový duch sa niesol vzduchom práve 21. októbra 2019. Vďaka finančnej podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja v rámci projektu na podporu športu v roku 2019, sa uskutočnil na ZŠ Marcelová projekt „ Škola centrum športu“.

     Počas celého dňa sa žiaci našej školy, ale aj hosťujúci žiaci z pozvaných okolitých škôl, mali možnosť zapojiť sa do rôznych tradičných, ale aj netradičných športových disciplín. Areál školy sa tak naplnil športuchtivými mladými ľuďmi.

     Začali sme ráno futbalovým turnajom na multifunkčnom ihrisku. Turnaja sa zúčastnili: ZŠ Cesta na vŕšku 1, Marcelová, ZŠ s VJM Marcelová, ŽŠ s VJM Moča a ZŠ s VJM Lajosa  Tarczyho Chotín. Futbalisti podali výborné výkony. Celý turnaj sa niesol v duchu  „fair play". Za svoje výkony boli ocenené všetky družstvá. Mladší žiaci z prvého stupňa si zmerali sily so spolužiakmi zo ZŠ s VJM Marcelová vo vybíjanej. Bojový duch sa ozýval celou telocvičňou. Víťazné družstvo bolo ocenené diplomom a víťazným pohárom. Staršie žiačky a žiaci sa v ranných hodinách zúčastnili špeciálneho behu „Spartan race", kde na bežeckom okruhu zdolávali rôzne prekážky. Najlepší bežci získali pohár víťaza a diplom. Súbežne s týmito športovými aktivitami prebiehal v budove školy šachový turnaj. Žiaci si zmerali sily aj v kráľovskom športe - šachu, v strategickej hre, kde si žiaci - súperi  posúvaním bielych a čiernych figúrok ponamáhali predovšetkým svoje mozgové bunky a o výsledku rozhodli taktické a strategické schopnosti najlepšieho hráča. Dievčatá druhého stupňa sa zúčastnili aerobic cvičenia pod vedením žiačky 9. A triedy, kde si poriadne rozhýbali všetky svalové skupiny.  V turnaji v stolnom tenise súťažili žiaci 9. ročníka našej školy proti hosťujúcim žiakom  z pozvaných škôl okresu Komárno. V druhej časti dňa starší žiaci z druhého stupňa hrali turnaj vo florbale  a dievčatá si zmerali svoje sily v bedmintone. V závere dňa sa uskutočnila beseda so zdravotnou sestrou o zdravom životnom štýle,  o nevyhnutnosti pohybu  pre náš život a zdravom stravovaní. Najmladší žiaci strávili deň  súťažami  v netradičných a zábavných športových disciplínach zameraných na pohyb, zábavu a relax pri športovej činnosti ako napríklad: jazda zručnosti na kolobežkách, beh cez prekážky, slalom, skok do diaľky, vytrvalostný beh, chôdza, skákanie cez švihadlo, vytrvalostné štafety a iné. Známe športové disciplíny sme zatraktívnili jednoduchými pohybovými kreáciami, ktorými sme sa snažili prilákať doteraz neoslovených najmladších žiakov školy. Všetky športové disciplíny boli vyhodnotené a patrične ocenené.

     Všetci športovci si odniesli prekrásne zážitky a víťazi aj ocenenia.  Veríme, že sa nám podarilo prebudiť športového ducha  v každom, kto prišiel a taktiež veríme, že každým rokom bude narastať počet  aktívnych športovcov, ktorí si uvedomujú, aký je pohyb dôležitý pre zdravý životný štýl.

     Na túto veľkolepú športovú akciu ,,Škola centrum športu"  finančné prostriedky poskytol Nitriansky samosprávny kraj a RZ pri ZŠ Marcelová. Všetkým patrí naše veľké ,,Ďakujem". Poďakovanie patrí tiež všetkým, ktorí sa  zúčastnili rôznych športových disciplín a všetkým, ktorí tento krásny deň pripravili. Tešíme sa opäť o rok! Do videnia!

                                                                     Učiteľka Mgr. Miroslava Mišková

Súvisiace články

21.01.2019 11:17

Unplugged – školský program prevencie užívania návykových látok

Katedra pedagogickej psychológie a psychológie zdravia z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach už po druhýkrát spustila realizáciu preventívneho programu Unplugged na základných školách na Slovensku.
15.06.2017 06:15

Trnavská škola medzi celoslovenskou špičkou

TRNAVA -  Slovenskí žiaci 9. ročníka sa opäť podrobili testovaniu, ktoré preverilo ich vedomosti z matematiky, slovenského jazyka a literatúry. V Trnavskom kraji už štvrtý rok patrí prvá priečka z oboch predmetov Súkromnej zákl...