Z domova
0

Žiaci OA Lučenec idú do Fínska

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci,  Viktória Vaššová a Martin Bobáľ, vycestovali koncom septembra do Poľska, aby tam s rovesníkmi z Fínska, Talianska, Grécka, Poľska a Nemecka spoločne pracovali na projekte, ktorý je súčasťou Erasmus+.

Rada mládeže Slovenska v spolupráci s mestom Lučenec a Mestským mládežníckym parlamentom vytvorili príležitosť pre malých ľudí, aby sa zapojili do projektu Young Service Designers. Cieľom projektu je zrealizovať nápady na zlepšenie svojho okolia, školy, mesta či kultúrnych podujatí.

Ďalším prínosom je vzdelávanie mladých ľudí, aby mohli sebavedomejšie vstúpiť do sveta dospelých, vedeli s nimi komunikovať a predstaviť iným svoje nápady.

Na sústredení v Poľsku pripravovali dva projekty – jeden na podporu separovania odpadu v Lučenci a druhý týkajúci sa sexuálnej výchovy v školách. Okrem toho sa zoznámili so študentmi z iných krajín, komunikovali v angličtine a  spoznali mesto Lublin. Naučili sa ako správne vypracovať projekt a vytvoriť predpoklady na to, aby bol úspešný.

Ďalšie projektové stretnutie bude v decembri vo Fínsku. Sme radi, že naši žiaci majú snahu pozitívne ovplyvňovať svoje okolie a meniť k lepšiemu prostredie, v ktorom žijeme.

Ing. V. Šarkanová

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu