Z domova
0

Žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci diskutovali s “digitálnou Nomádkou” Mgr. art. Nikou Kőkényovou

V utorok 22. novembra 2022 žiaci našej školy diskutovali s veľmi zaujímavým hosťom. Bola to absolventka Obchodnej akadémie v Lučenci, ktorá aktuálne cestuje po celom svete a aktuálne sa nám ohlásila z Peru. Veľmi si vážime, že si na nás našla čas, keďže v Peru bolo v čase našeho rozhovoru skoré ráno. Nika si pre nás pripravila zaujímavú prezentáciu o svojich cestovateľských skúsenostiach, o živote v iných krajinách, svojej práci, živote “dititálnych Nomádov” a podobne.  Nika nám porozprávala o tom, že diskusia bola vážne ohrozená tým, že jej po cestách v Amazónii zvlhol notebook kvôli obdobiu dažďov, ale našťastie sa všetko dobre skončilo a mohli sme sa spojiť.

Žiaci boli do diskusie zapojení prostredníctvom aplikácie SLIDO, cez ktorú s ňou komunikovali. Mali možnosť odpovedať na položené otázky a tiež sa zapájať do diskusie, či klásť rôzne otázky. Počas zaujímavej prezentácie o cestovateľských skúsenostiach a zážitkoch sme sa dozvedeli o jej životnej ceste za zážitkami, o študijných pobytoch v iných krajinách, ktoré absolvovala a pracovnom nasadení, ktoré má počas svojich dobrodružných výprav.

Stretnutie bolo veľmi inšpiratívne, motivačné pre našich žiakov, ako na sebe pracovať a nezostať v strachu stagnovať na jednom mieste. Povzbudila našich žiakov, že nestačí mať vynikajúce výsledky v škole, ale dôležité je stále na sebe pracovať, komunikovať v cudzích jazykoch a žiť svoj život naplno.

Veľmi pekne ďakujeme našej absolventke, že si pri svojej vyťaženosti našla čas porozprávať našim žiakom o svojich zážitkoch a skúsenostiach.

Autor: Jana Macháčková

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu