Z domova
0

Žiaci Obchodnej akdémia v Lučenci späť v školských laviciach

„Konečne sme doma!“  si môžu povedať tretiaci a štvrtáci Obchodnej akadémie v Lučenci, ktorí sa po mesačnej stáži v rámci programu Erasmus+ vrátili zo zahraničia domov. Piateho septembra na otvorení školského roka 2022/2023 chýbalo 16 žiakov, ktorí školský rok nezačali v školských laviciach, ale v maltských firmách. Po ich návrate, o mesiac neskôr, 14 žiakov vycestovalo do českého Nového Jičína, kde na nich už čakali firmy spolu s  mentormi, aby ich zasvätili do tajov administratívy a korešpondencie. Spolu 30 žiakov Obchodnej akadémie v Lučenci absolvovalo svoju povinnú odbornú prax v zahraničí v rámci programu Erasmus+. Jej cieľom bolo poskytnúť žiakom možnosť overiť si svoje ekonomické, teoretické a praktické zručnosti a zatraktívniť výuku cudzích jazykov. Žiaci získali dôležité dokumenty: Europass – mobilita a Europass – dodatok k vysvedčeniu, ktoré slúžia na zdokumentovanie schopností a skúseností získaných v inom štáte, uľahčia a pomôžu im uplatniť sa na trhu práce a pri uchádzaní sa o rôzne vzdelávacie programy. Posledný deň odbornej stáže bol venovaný obhajobe práce z odbornej praxe. Žiaci pripravili prezentácie na tému, ktorú im vopred zadal mentor stáže, a ktorú obhajovali v anglickom jazyku. Prezentácia v anglickom jazyku bola pridanou hodnotou odbornej praxe a veľké „ďakujem“ patrí učiteľom, ktorí žiakov sprevádzali počas celej zahraničnej stáže a pomáhali im s prezentáciami, aby boli vynikajúce nielen po odbornej, ale aj po jazykovej stránke.

V tomto školskom roku dostali príležitosť vzdelávať sa v rámci programu Erasmus+ nielen žiaci, ale aj učitelia. Naša kolegyňa vycestovala v auguste na 2-týždňový odborný kurz do Dublinu v Írsku, kde absolvovala intenzívny kurz anglického jazyka spojený s intenzívnou výukou v oblasti IKT. Takto sa na obchodnej akadémii snažíme zvyšovať odborné, digitálne a jazykové kompetencie učiteľov a takýmto spôsobom modernizovať výchovu a vzdelávanie našich žiakov.

V ďalšom školskom roku projektová koordinátorka E+ pripravuje nové destinácie. Edinburgh, hlavné mesto Škótska a Valencia, tretie najväčšie mesto Španielska, budú určite lákadlom pre žiakov druhého a tretieho ročníka.

Mgr. Edita Gálová

 

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu