Blog
0

Zo stretnutia so spisovateľkou

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, v rámci série podujatí projektu Vzdušné Zámky, uskutočnila dňa 15.júla 2021 besedu so spisovateľkou Martou Fartelovou, rodáčkou zo Šale. Marta Fartelová momentálne žije a tvorí v Stupave, je autorkou 15 kníh a jej životným mottom je heslo:

„Šťastie je cesta, nie cieľ.”

Po privítaní pani Helenou Bohátovou, riaditeľkou Knižnice Antona Bernoláka, spisovateľka priblížila účastníkom besedy svoju tvorbu, vrátane obdobia, kedy začala písať z „akejsi vnútornej potreby“, netušiac ešte, že z jej príbehu sa stane román, ku ktorému pribudnú ďalšie a ďalšie diela, za ktorými radi siahnu mnohí čitatelia.

„…čítala som aj v noci s lampičkou, keď mi naši zhasli, čítala som pod lavicou v škole, vždy na konci školského roka som si išla vybrať od triednej kopu kníh, ktoré mi zobrala, keď ma našla. Vždy som čítala, ale nikdy mi nenapadlo, že by som mohla aj písať. … Milovala som slohy, mala som rada literatúru, ale nejak ma tak úplne neťahalo týmto smerom. …“

Písať začala až počas materskej dovolenky so svojim druhým dieťaťom. Počas písania sa naplno oddáva svojej tvorbe:  „…žijem tým románom, ktorý píšem a veľmi dobre to vidím, čo tie postavy rozprávajú…“ Marta Fartelová čoskoro zistila, že písanie jej ide, že vety úplne samé idú na papier. Svoj prvý príbeh, ktorý sa vyvinul v jej prvý román, písala tajne.

Jej diela približujú čitateľovi dojímavé príbehy, ako aj šťastné okamihy. V autorkinej  tvorbe nájdeme romány písané podľa skutočných udalostí, aj psychologickú drámu.  Na podujatí v Knižnici Antona Bernoláka boli čitateľom priblížené niektoré z diel autorky.  Moderátorkou podujatia bola  pracovníčka knižnice, pani Antónia Cviková.

 

 

 

Foto: vľavo moderátorka podujatia Antónia Cviková, vpravo spisovateľka Marta Fartelová

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu